KomputerDell.pl

Komputery Dell Optiplex Precision Recenzje Testy Opinie Stacjonarne Dell

komputer dell core i7 core i5

Komputer Dell Core i7 kontra Core i5

Typ procesora jest jednym z najbardziej kluczowych rozważań przy zakupie komputera Dell. Dwie z najczęściej dyskutowanych rodzin procesorów w komputerach klasy średniej to Intel Core i5 i Core i7. Istnieje wiele podobieństw między tymi dwoma liniami. Jeśli rozważasz użycie procesora Intela, łatwo jest się zagubić w rozróżnieniu między modelami Core i5 vs i7, ponieważ są one bardzo podobne. Który z komputerów Dell i5 czy i7, jest lepszy dla Ciebie? Oczywiście, dwa najważniejsze czynniki przy wyborze komputera to budżet i zamierzone wykorzystanie go.

Biorąc pod uwagę, jak niewiele różnic może być w cenach komputerów Dell Core i5 i Core i7, trudno jest odróżnić je od siebie. Podjęcie świadomej decyzji przy zakupie nowego procesora będzie łatwiejsze, jeśli będziesz miał podstawowe zrozumienie praktyk nazewniczych Intela. W tym artykule skoncentrujemy się na najważniejszych cechach obu procesorów.

Komputer Dell z Core i5

komputer dell core i5
Intel Core i5 + Asus P7P55D

Dzięki technologii Intel Turbo Boost komputer Dell z procesorem Intel Core i5 może szybciej obsługiwać wymagające aplikacje, gry oraz pliki audio i wideo w wysokiej rozdzielczości.

Z maksymalnie czterema wątkami na rdzeń i opcjami od dwóch do czterech rdzeni, Intel Core i5 jest dostępny w różnych konfiguracjach. Procesor może pracować z prędkością do 6 MB na sekundę w zakresie od 1,50 GHz do 3,10 GHz.

Moc termiczna projektu może wynosić od 15 watów i poniżej. Niektóre z najnowszych modeli procesorów Core i5 zawierają również Intel OS Guards, Intel Platform Protection Security oraz korekcję błędów pamięci (ECC). Dzięki tym cechom możliwy jest bezpieczny booting, który chroni również przed atakami na BIOS.

Cechy procesorów Core i5

Możliwość pracy ze zintegrowaną pamięcią to cecha procesorów i5, która zwiększa wydajność aplikacji.
Procesory i5 charakteryzują się wysoką wydajnością, a do tego zwiększają prędkość pamięci do 1333 MHz. W efekcie może pracować z częstotliwością 3,6 GHz, czyli maksymalną prędkością procesora.
Technologia turbo procesora i5 umożliwia zwiększenie szybkości działania systemów obliczeniowych.
64-bitowa architektura wykorzystywana przez procesor I5 zapewnia użytkownikom solidną wydajność.

Zalety procesorów Core i5:

 • Charakteryzuje się szybkim tempem przetwarzania, które umożliwia pracę systemu z częstotliwością 3,6 GHz, co jest jego maksymalną prędkością procesora.
 • Urządzenie posiada również technologię turbo, która umożliwia przyspieszenie działania.
 • Jego 64-bitowa architektura zapewnia stabilną wydajność.

Wady procesorów Core i5:

 • Ponieważ nie jest obsługiwana technologia wysokiej wizualizacji danych, użytkownicy nie mogą wyświetlać wysokiej jakości zdjęć i grafiki wideo.
 • Potrzebne są nowsze płyty główne.
 • Procesor i5 może zostać uszkodzony przez wyższe napięcia.

Komputer Dell z Core i7

komputer dell core i7
Intel® Core™ i7 Launch in Malaysia

Najszybszym procesorem Intela dla komputerów klasy konsumenckiej jest Core i7. Intel Corei7 zawiera technologię Intel Turbo Boost, taką samą jak Core i5.

Intel Core i7 ma od dwóch do sześciu rdzeni i obsługuje do 12 współbieżnych wątków. Procesor ten posiada pamięć podręczną RAM o pojemności 4-12 MB i pracuje z prędkością od 1,70 GHz do 3,90 GHz. Procesory Intel Core i7 mają wskaźnik TDP (Thermal Design P ower), który wynosi od 130 do 15 watów.

Procesor Intel Core i7 obsługuje pamięć Error Correction Code (ECC), Intel Platform Protection Security oraz Intel OS Guards. W celu zapewnienia bezpiecznego rozruchu i powstrzymania ataków, środki te zabezpieczają BIOS.

Cechy Core i7

 • Pełna obsługa przetwarzania 64-bitowego.
 • Wbudowane 4 rdzenie (najnowszy procesor Core i7 zawiera 6 rdzeni).
 • Technologia wsparcia w wielu wątkach.
 • 8MB L3 cache, 1MB L2, oraz.
 • Technologia wirtualizacji ze strumieniowymi instrukcjami SIMD i ulepszoną technologią Intel SpeedStep (MMX).
 • Możliwość podkręcania.

Zalety procesorów Core i7:

 • Przetwarzanie jest kończone dość szybko.
 • Cztery rdzenie sprawiają, że realne jest uruchomienie oprogramowania wymagającego dużej ilości obliczeń, a jednocześnie zapewniają solidny system chłodzenia.
 • Oferuj użytkownikom zdjęcia i grafikę wideo w wysokiej rozdzielczości dzięki wizualizacji wysokich danych.
 • Artyści cyfrowi i gracze będą uwielbiać ten procesor.

Wady procesorów Core i7:

 • Drogi procesor.
 • Pobór mocy jest nadmierny w porównaniu z innymi procesorami.
 • Użytkownicy, którzy przechodzą z pamięci DDR2, będą wymagać nowej płyty głównej, ponieważ procesory i7 mogą pracować tylko z pamięcią DDR3.
 • Ponieważ kilka elementów oprogramowania wymaga wielowątkowości, przeciętni użytkownicy nie zauważą dużego wzrostu wydajności.

Czy komputer Dell 7 gen i7 jest dobry?

Komputery Dell Core i7 mają większe możliwości niż procesory Core i5. Są lepsze do pracy wielozadaniowej, zadań multimedialnych, gier high-end i pracy naukowej. Można też zauważyć, że komputery Dell wyposażone w procesory Core i7 są skierowane do osób, które chcą szybszych systemów. Core i7 będzie zazwyczaj lepszy do pracy wielozadaniowej, zadań związanych z edycją i tworzeniem multimediów, wysokiej klasy gier i podobnych wymagających zadań.

Czy i7-7700K obsługuje system Windows 11?

Nie! Intel i7 7700k nie obsługuje systemu operacyjnego Windows 11, ponieważ nie posiada układu TPM 2.0. Ponadto ten Intel i7 7700K jest procesorem Intel core 7 generacji, a jak wspomniał Microsoft, system Windows 11 jest w większości kompatybilny z procesorami Intela od 8 generacji do wyższych generacji.

Jak długo wytrzyma procesor i7?

Jakaś różnica w długości działania procesorów i3, i5, i7 oraz i9? Niezależnie od tego, czy jest to i3, i5, i7 czy i9, procesor Intela zwykle wytrzyma co najmniej 3 do 5 lat bardzo intensywnego użytkowania w grach lub w projektach graficznych. Z umiarem natomiast, w przypadku mniej wymagających programów i sporadycznego grania, można spodziewać się co najmniej 5 lat, ale zwykle dłużej.

Różnice: Komputer Dell z Core i7 a i5

Komputery Dell Core i5 doskonale nadają się do przeglądania stron internetowych, wykonywania lekkich zadań produkcyjnych i grania. Dla konsumentów uruchamiających wymagające programy i gry na wysokich ustawieniach najlepsze są procesory Core i7 o większej mocy.

Procesory Core i5 i Core i7 nie pokrywają się zbytnio. Nie ma różnic architektonicznych między Core i5 a i7, a jednak uaktualnienie z Core i3 do i5 zapewnia użytkownikowi Turbo Boost (możliwość zwiększenia prędkości zegara dla ważnych działań).

W porównaniu z komputerami Dell i5, i7 charakteryzuje się szybszym bazowym taktowaniem zegara i szybszym turbo boost. To sprawia, że i5 to mainstream, a i7 to entuzjasta.

Źródła: finddiffer.com, softwaretestinghelp.com

 • Rozwiązywanie problemów: Dlaczego komputer Dell nie widzi dysku zewnętrznego?
  Tu znajdziesz rozwiązanie, kiedy Twój komputer Dell nie widzi dysku zewnętrznego. Po Podłączeniu pendrive 'a do portu nic się nie dzieje.
 • Seria Dell OptiPlex: Komputery Stacjonarne
  Rodzina komputerów OptiPlex zwiększa komfort korzystania z komputerów stacjonarnych. To najbardziej inteligentne i bezpieczne stacjonarne komputery komercyjne na świecie. Dzięki pojedynczemu BIOS-owi dla komputerów all-in-one i pojedynczemu BIOS-owi dla komputerów typu tower, są łatwiejsze w zarządzaniu niż kiedykolwiek wcześniej.
 • Komputer stacjonarny Dell nie włącza się. Napraw to!
  Kiedy Twój stacjonarny komputer Dell się nie włącza, jest problem. Niezależnie od tego, czy chcesz nawiązać kontakt z rodziną, czy znaleźć pracę na jeden dzień, jest to przeszkoda, którą musisz szybko ominąć. Mimo to ważne jest, aby zrozumieć przyczynę problemu. Po uruchomieniu komputer Dell przechodzi serię kontroli. Rozpoczyna się to po włączeniu i trwa do momentu uruchomienia systemu operacyjnego. Gdy komputer stacjonarny Dell nie chce się włączyć lub uruchomić systemu operacyjnego, należy wziąć pod uwagę kilka przyczyn. Jakich? Przeanalizujmy je razem.
 • Używany komputer stacjonarny Dell. Czy warto?
  Wbrew powszechnemu przekonaniu używane komputery stacjonarne Dell mogą działać płynniej niż ich zupełnie nowe odpowiedniki, a nawet dłużej. Zazwyczaj odnowione produkty są niezawodne i stanowią doskonałą opcję dla osób z ograniczonym budżetem. A używane i poleasingowe komputery stacjonarne są jeszcze lepszą opcją, ponieważ są tańsze niż laptopy.
 • Komputer stacjonarny Dell czy HP?
  Dell i HP to dwie najpopularniejsze marki, jeśli chodzi o laptopy i komputery stacjonarne. Obie marki oferują szeroką gamę produktów o różnych funkcjach i specyfikacjach, aby zaspokoić różne potrzeby. Dlatego wybór między nimi może być trudny, ponieważ oba mają swoje mocne i słabe strony.