KomputerDell.pl

Komputery Dell Optiplex Precision Recenzje Testy Opinie Stacjonarne Dell

komputer Dell Optiplex 9020 Micro recenzja

Komputer Dell Optiplex 9020 Micro – recenzja

Mini-stacjonarny biznesowy komputer Dell Optiplex 9020 Micro to model z procesorem Core i7, stworzony z myślą o osobach w biurze, które nie mają zbyt wiele miejsca na biurku, lub o użytkownikach, którzy potrzebują wielu systemów zasilających, wielu monitorów. Jest wydajniejszy niż większość innych mini PC, w tym najwyższej klasy Lenovo ThinkCentre M93p Tiny. Ma wiele funkcji, które znacznie wyprzedzają konkurencję. To nasz wybór redakcji w kategorii komputerów stacjonarnych dla firm średniej klasy. W tej recenzji przedstawimy wady i zalety oraz specyfikację komputera Dell Optiplex 9020.

Zalety komputera Dell Optiplex 9020 Micro

Kompaktowa obudowa.
8 GB pamięci.
Szybka pamięć masowa SSD.
Sześć portów USB 3.0.
Obsługa wielu monitorów.
W zestawie z uchwytem Micro VESA.
Wi-Fi 802.11ac.

Wady komputera Dell Optiplex 9020 Micro

Wysoka cena.
Brak możliwości rozbudowy wewnętrznej.

Co oferuje komputer Dell Optiplex 9020 Micro?

Linia komputerów Dell Optiplex 9020 rozciąga się od pełnowymiarowej mini wieży do recenzowanego tutaj Optiplex 9020 Micro. Komputer ma niewielkie wymiary 7 na 1,5 na 7 cali, dzięki czemu oferuje pełną moc komputera stacjonarnego klasy korporacyjnej w obudowie, którą można schować za monitorem lub przykręcić pod biurkiem.

System jest dostarczany z uchwytem Micro VESA, który pozwala ukryć go pod biurkiem użytkownika lub zamontować na ścianie za ekranem HD. Jest to godne uwagi, ponieważ inne konkurencyjne komputery stacjonarne, takie jak Lenovo M93p Tiny, nie posiadają uchwytu VESA. Inne opcje obejmują podstawkę pod monitor, która skutecznie zmienia system w biurko typu „wszystko w jednym”, montując komputer między wyświetlaczem a przegubowym ramieniem, które można przykręcić do biurka, oraz uchwyt typu „wszystko w jednym”, który mocuje komputer do tylnej części standardowego ekranu LCD. Dzięki wspólnym sterownikom i komponentom zespół IT może w pełni zarządzać tym komputerem za pomocą narzędzi zgodnych z Intel vPro, podobnie jak większymi komputerami stacjonarnymi i wieżami Optiplex 9020.

komputer Dell Optiplex 9020 Micro recenzja
Komputer Dell Optiplex 9020 Micro

Pomimo swojej niewielkiej formy, recenzowany Optiplex 9020 oferuje wszystkie możliwości połączeń, jakich można oczekiwać od komputera biznesowego. Z przodu znajdują się gniazda słuchawek i mikrofonu, a także para portów USB 3.0, które są czarne zamiast niebieskich, ale nadal mają pełną prędkość. Z tyłu znajduje się DisplayPort, port Ethernet, cztery kolejne porty USB 3.0 oraz złącze dla anteny Wi-Fi. Łączność bezprzewodową zapewniają Bluetooth 4.0 oraz Wi-Fi 802.11ac. Korzystając z rozdzielacza DisplayPort i wbudowanego portu VGA, można obsłużyć do trzech wyświetlaczy, co jest idealnym rozwiązaniem dla osób wykonujących różne zadania lub użytkowników, którzy muszą szybko przyswoić dużą ilość danych.

Nie ma tu żadnej wewnętrznej przestrzeni do rozbudowy, o której warto by wspomnieć, ale przynajmniej można łatwo otworzyć drzwi obudowy i wymienić komponenty, np. wymienić 2,5-calowy dysk półprzewodnikowy (SSD) o pojemności 128 GB lub dodać 8 GB pamięci DDR3L (jedno gniazdo SO-DIMM jest wolne). Wszystko w obudowie można wyjąć w ciągu kilku minut, łącznie z procesorem i płytą główną. Nasz egzemplarz recenzencki był wyposażony w system Windows 8.1 Pro w standardzie, ale na tej samej licencji można dokonać downgrade’u do Windows 7 Professional. Dell obejmuje komputer 3-letnią gwarancją, w tym serwisem na miejscu (po zdalnej diagnostyce).

Wydajność stacjonarnego komputera Optiplex 9020

W komputerze stacjonarnym Optiplexie 9020 Micro zastosowano Intel Core i7-4785T, czyli wysokiej klasy czterordzeniowy procesor z wbudowanym układem graficznym Intel HD Graphics 4600. Procesor ten pomógł systemowi osiągnąć dobry wynik 3 062 pkt. w teście PCMark 8 Work Conventional, który jest konkurencyjny w stosunku do Maingear Spark, ale znacznie wyprzedza konkurencyjne mini PC, takie jak Polywell i2304-i5 i Zotac Zbox Sphere OI520 Plus. W tym samym teście Optiplex 9020 został jednak pokonany przez wyposażony w Xeony Lenovo ThinkStation P300 SFF. Wyniki testów 3D Optiplexa 9020 Micro są na poziomie mini PC ze zintegrowaną grafiką, więc nie będziesz na tym komputerze biznesowym dużo grał.

W testach multimedialnych, takich jak Handbrake (1 minuta 27 sekund) i Adobe Photoshop CS6 (4:25), Dell Optiplex 9020 Micro pokonał Acer Aspire AXC-605-UR11 (4:37 w Handbrake; 4:41 w CS6), Lenovo M93p Tiny (4:53 w CS6) oraz wprawdzie tańszy Apple Mac mini (3:13 w Handbrake; 5:27 w CS6), pokazując zalety procesora Core i7, kiedy trzeba poradzić sobie z cięższymi zadaniami. Lenovo P300 jest ponownie górą, ale nie z tak dużym marginesem jak w testach wydajności. Jeśli nie potrzebujesz certyfikatu ISV dla stacji roboczej do obliczania liczb i pracy z grafiką, Optiplex będzie dobrym wyborem.

Podsumowanie recenzji komputera Dell Optiplex 9020 Micro

Komputer Dell Optiplex 9020 Micro to bardzo dobry wybór dla firmy, która potrzebuje wyposażyć dużą liczbę użytkowników w dużą moc obliczeniową, nie zajmując przy tym dużo miejsca. w naszej recenzji pokazujemy, że przewyższa on nasz poprzedni top pick, Lenovo ThinkCentre M93p Tiny, dzięki szybszemu procesorowi Core i7, dwukrotnie większej pamięci systemowej, Wi-Fi 802.11ac i dołączonemu uchwytowi VESA. Mały dysk SSD o pojemności 128 GB może być problemem dla niektórych firm, które obsługują wiele dużych plików, ale nie będzie to problemem, jeśli masz serwery plików lub konfigurację przechowywania w chmurze. Poza tym dysk SSD pozwala na szybsze uruchamianie i ładowanie programów. Wszystkie te cechy i wydajność sprawiają, że Dell Optiplex 9020 Micro zdobył naszą nagrodę redakcji dla średniej klasy biznesowego komputera stacjonarnego.

Ocena Dell Optiplex 9020 Micro 4.0

Zalety:
Kompaktowa obudowa.
8 GB pamięci.
Szybka pamięć masowa SSD.
Sześć portów USB 3.0.
Obsługa wielu monitorów.
W zestawie z uchwytem Micro VESA.
Wi-Fi 802.11ac.

Wady:
Wysoka cena.
Brak możliwości rozbudowy wewnętrznej.

Źródło: pcmag.com

  • Seria Dell OptiPlex: Komputery Stacjonarne
    Rodzina komputerów OptiPlex zwiększa komfort korzystania z komputerów stacjonarnych. To najbardziej inteligentne i bezpieczne stacjonarne komputery komercyjne na świecie. Dzięki pojedynczemu BIOS-owi dla komputerów all-in-one i pojedynczemu BIOS-owi dla komputerów typu tower, są łatwiejsze w zarządzaniu niż kiedykolwiek wcześniej.
  • Komputer stacjonarny Dell nie włącza się. Napraw to!
    Kiedy Twój stacjonarny komputer Dell się nie włącza, jest problem. Niezależnie od tego, czy chcesz nawiązać kontakt z rodziną, czy znaleźć pracę na jeden dzień, jest to przeszkoda, którą musisz szybko ominąć. Mimo to ważne jest, aby zrozumieć przyczynę problemu. Po uruchomieniu komputer Dell przechodzi serię kontroli. Rozpoczyna się to po włączeniu i trwa do momentu uruchomienia systemu operacyjnego. Gdy komputer stacjonarny Dell nie chce się włączyć lub uruchomić systemu operacyjnego, należy wziąć pod uwagę kilka przyczyn. Jakich? Przeanalizujmy je razem.
  • Używany komputer stacjonarny Dell. Czy warto?
    Wbrew powszechnemu przekonaniu używane komputery stacjonarne Dell mogą działać płynniej niż ich zupełnie nowe odpowiedniki, a nawet dłużej. Zazwyczaj odnowione produkty są niezawodne i stanowią doskonałą opcję dla osób z ograniczonym budżetem. A używane i poleasingowe komputery stacjonarne są jeszcze lepszą opcją, ponieważ są tańsze niż laptopy.
  • Komputer stacjonarny Dell czy HP?
    Dell i HP to dwie najpopularniejsze marki, jeśli chodzi o laptopy i komputery stacjonarne. Obie marki oferują szeroką gamę produktów o różnych funkcjach i specyfikacjach, aby zaspokoić różne potrzeby. Dlatego wybór między nimi może być trudny, ponieważ oba mają swoje mocne i słabe strony.
  • Komputer stacjonarny Dell i7 vs i5
    Najprostsza różnica polega na tym, że komputery z procesorem Intel Core i5 są tańsze niż te z procesorem i7. Intel Core i5 to uniwersalny procesor , który zapewnia solidną wydajność w grach, przeglądaniu stron internetowych i wykonywaniu podstawowych prac. Intel Core i7 ma większą moc obliczeniową i jest lepszy do gier o wysokiej wydajności, tworzenia treści, edycji multimediów i specjalistycznych aplikacji.