KomputerDell.pl

Komputery Dell Optiplex Precision Recenzje Testy Opinie Stacjonarne Dell

komputer poleasingowy czy warto

Komputer Poleasingowy: czy warto?

Życie fanatyka elektroniki jest wypełnione ciągłym poczuciem radości. Najnowsze gadżety wyłamują się na scenie wśród tony szumu i przez krótki czas, są one ekscytujące. Wszystko w życiu jest wspaniałe przez chwilę, aż przychodzi przełom spychający ów cud do dołu, pojawia nieunikniony nowszy i bardziej zaawansowany model.

Ta frustracja sprawia, że trudno jest utrzymać się na szczycie najnowszych trendów bez załamania, który pojawia się wszędzie, gdzie poleasingowy sprzęt zasiada do stołu. Proces odnawiania komputerów poleasingowych oferuje najnowsze technologie w obniżonych cenach, dzięki czemu hobbyści najnowszych technologii nie bankrutują chcąc poznawać najnowsze produkty. Przy zakupie poleasingowych komputerów stacjonarnych i innych urządzeń elektronicznych, istnieje wiele zamieszania i kilka mylnych przekonań, które wymagają wyjaśnienia. Dlatego dziś odpowiemy na pytanie: czy warto kupić komputer poleasingowy?

Co to znaczy „poleasingowy komputer”?

komputer poleasingowy czy warto

Jeśli jesteś zaintrygowany perspektywą oszczędzania pieniędzy i zakupu poleasingowego komputera, ale nie jesteś pewny, co to w ogóle oznacza, to nie jesteś sam. Definicje mogą być mylące, dlatego powiemy Ci co w praktyce dostajesz, wybierając poleasingowy produkt. Jednak, wyjaśnimy szczegółowo później, jakie istnieją standardy i systemy klasyfikacji, których producenci elektroniki i sprzedawcy powinni przestrzegać przy sprzedaży poleasingowych komputerów stacjonarnych i innych urządzeń.

Jeśli chodzi o rzeczywiste znaczenie refurbished, termin ten jest ogólnie używany do określenia produktu, który został zwrócony, sprawdzone, naprawione w razie potrzeby, a następnie odsprzedane. W przypadku odnowionych komputerów i urządzeń mobilnych, urządzenie ma również swoje dane wymazane i jest przywrócony do ustawień fabrycznych.

Dlaczego miałbyś kupować komputer poleasingowy?

komputer poleasingowy czy warto

Zanim jeszcze dojdziemy do szczegółów na temat różnych elementów poleasingowych komputerów, należy odpowiedzieć na pytanie: dlaczego ktoś rozważa zakup produktu odnowionego. Biorąc pod uwagę możliwość nieograniczonego budżetu, nie mam wątpliwości, że każdy wolałby mieć najnowszy, najbardziej zaawansowany technologicznie sprzęt.

Jednak większość z nas wybierze komputer w niższej cenie. Poleasingowe sprzęty to bardziej przystępny sposób, aby mieć stosunkowo nowy i zaawansowany technologicznie komputer, bez konieczności płacenia pełnej ceny. Większość zupełnie nowych, premierowych modeli nie kupisz w wersji poleasingowej. Pojawią się w sprzedaży co najmniej kilka miesięcy po wydaniu na rynek. Jeśli jesteś skłonny czekać, to możesz zaoszczędzić sporą sumę pieniędzy i otrzymać wysokiej jakości towarów.

Poleasingowy to nie zawsze „używany”

komputer poleasingowy czy warto

Wspólne błędne przekonania na temat kupowania poleasingowego komputera są takie, że dostajesz używany produkt, co oznacza słabą jakość, bez gwarancji, a ty w zasadzie masz 50% szans, że to będzie niewypał. Czy któryś z tych mitów brzmi znajomo?

Kilka lat temu, sam miałem takie postrzeganie poleasingowej elektroniki i niewiele informacji pokazywało drugą stronę – tę praktyczną. Myśl o zakupie produktu poleasingowego sprawiła, że czułem się tak, jakby ktoś inny miał używać mojego sprzętu przede mną i ewentualnie mi oddać, jeśli mu się nie podoba.

To wszystko zmieniło się, gdy znalazłem się na rynku soundbara pasującego do mojego telewizora, ale nie chciałem wydawać tony pieniędzy. Chciałem tylko czystego dźwięku o przyzwoitej mocy w całym spektrum, aby zapewnić sobie prostą domową rozrywkę. Po długim zastanowieniu, zaryzykowałem zakup poleasingowego soundbara i nie oglądałem się za siebie. Urządzenie dotarło do mnie wyglądające jak nowe, bez odcisków palców. Wydajność była gwiazdą, a ja zaoszczędziłem kilkaset złotych.

Od tego czasu kupiłem jeszcze poleasingową lustrzankę, kilka obiektywów do aparatów, laptopa i duży głośnik Bluetooth, które zostały odnowione i każdy z nich był doskonały. Jedyną rzeczą, której nie dostałem od nich była dziura w moim portfelu. Więc z mojego doświadczenia, obalę kilka mitów powstałych wokół poleasingowych komputerów stacjonarnych.

Kiedy nowe produkty schodzą z linii, rzadko są indywidualnie testowane. Zostają zapakowane i wysyłane do sprzedaży tak szybko, jak to możliwe. Jasne, masz kontrole QA na partii i losowe kontrole próbek, ale potencjalna szansa na usterkę jest z pewnością obecna z każdym nowym urządzeniem elektronicznym.

Przy zakupie poleasingowego PC, dostajesz coś, co zostało wniesione w domu, zdiagnozowane, naprawione i przetestowane przez człowieka. Ta dodatkowa pewność, wiedząc, że sprzęt został dwukrotnie sprawdzony przez kogoś, daje mi komfort dokonywania zakupów, zwłaszcza tych na większą skalę.

Jaki poleasingowy komputer stacjonarny otrzymuje certyfikat?

komputer poleasingowy czy warto

Jeśli chodzi o zakup poleasingowych komputerów stacjonarnych, jest dość duży wybór. Chcesz mieć pewność, że produkt, który otrzymujesz jest sprawdzony, odpowiednio przygotowany, niezawodny i sprawny jak nowy? MAR oznacza Microsoft Authorized Refurbished. To tytuł, który jest przyznawany sprzętom odnawianym zgodnie z wytycznymi Microsoft, gwarantujący, że produkt przeszedł każdy etap procesu weryfikacji i naprawy.

Aby uzyskać certyfikat MAR, produkty i firmy zajmujące się odnawianiem muszą przestrzegać ścisłej polityki dotyczącej gromadzenia aktywów, wymazywania danych i zainstalowania aktualnej wersji systemu operacyjnego Microsoft na poleasingowy komputer stacjonarny przed sprzedażą klientowi. Dodatkowo, produkty MAR są opatrzone etykietą Microsoft Certificate of Authenticity (C.O.A.) umieszczoną na urządzeniu, dzięki czemu klient wie, że ma do czynienia z oryginalnym produktem, za którym stoi nazwa Microsoft.

Klasy poleasingowych PC-tów

komputer poleasingowy czy warto

Jedną z rzeczy, na które należy zwrócić szczególną uwagę podczas zakupów poleasingowych PC-tów są klasy (grade’y, oznaczenia). Klasy wahają się od A-C i jest to bardziej analiza jakościowa, najwyższa klasa to „A-Grade” i bardziej zużyty sprzęt oznaczony jest jako „C-Grade”.

Celem końcowym dla poleasingowych komputerów jest to, że powinny one wszystkie mieć takie same wysokiej jakości komponenty i zabezpieczenia, niezależnie od tego, czy mają widoczne skazy, czy nie. Skala klasyfikacji może się nieznacznie różnić w zależności od miejsca odnawiania lub kategorii produktu, ale będą one podobne do tej skali.

Jednostki klasy A, są w stanie „jak nowe”. Minimalne lub brak otarć na korpusie urządzenia. Brak zadrapań, wgnieceń lub innych uszkodzeń kosmetycznych.
Urządzenia klasy B, które mogą mieć wgniecenia, odpryski lub otarcia na korpusie. Klawiatura może być błyszcząca lub zużyta, a na ekranie mogą występować włoskowate rysy lub otarcia.
Jednostki klasy C mogą mieć wgniecenia, pęknięcia, odpryski lub otarcia na korpusie. Klawiatura może być błyszcząca lub zużyta, a na ekranie LCD mogą występować rysy lub ciemne plamy.

Co jeszcze warto wiedzieć o komputerze poleasingowym?

komputer poleasingowy czy warto

Widząc, że miejscem odnawiania sprzętu jest producent (np.Dell) prawie natychmiast decyduję się zakup poleasingowego komputera. Oznacza to, że wszelkie uszkodzone elementy są zamieniane z oryginalnych części zamiennych, które zwykle objęte są gwarancją. Moim zdaniem, nie ma lepszego wyboru, jeśli obawiasz się o jakość, ponieważ producenci, najlepiej wiedzą w jaki sposób swój sprzęt przywrócić do najwyższej jakości.

Niektóre z moich poleasingowych zakupów elektronicznych pochodziły od osób trzecich, co również było wspaniałe. Oczywiście, zawsze są wyjątki i pamiętaj o dokładnym zbadaniu wszelkich opinii o sklepach, których kupujesz poleasingowe produkty.


o laptopach poleasingowych

Dowiedz się także: czy warto kupić laptop poleasingowy


Jedną rzeczą, którą zawsze trzeba sprawdzić, niezależnie od źródła produktu, jest gwarancja i polityka zwrotu. Ponieważ często czas gwarancji jest inny niż w przypadku nowych przedmiotów. To zawsze najlepiej sprawdzić przed zakupem. Jeśli nie ma gwarancji na poleasingowy komputer, byłbym sceptyczny i zrobiłbym poważny research firmy, która sprzedaje i która odnawia.

Wreszcie, kolejny kluczowy problem przy zakupie poleasingowej elektroniki czyli to, czy urządzenie będzie działało w swoim kraju. Ponieważ różne kraje używają różnych pasm sygnału i napięcia, dokładne sprawdzenie, jak urządzenie się komunikuje i ładuje jest kluczowe. Ta weryfikacja jest szczególnie istotna przy zakupie poleasingowych komputerów od nieznanych sprzedawców, które mogą naprawić technologię na całym świecie.

Czy warto kupić poleasingowy komputer?

komputer poleasingowy czy warto

Odnawianie to sposób na uzyskanie najlepszej wartości. Wysokiej jakości produktów, które (w większości przypadków) wyglądają i działają jak nowe z ogromnym rabatem cenowym, dzięki czemu łatwiej jest nadążyć za najnowszą technologią.

Jeśli chcesz być na linii frontu i uzyskać najnowsze rozwiązania technologiczne, poleasingowy komputer raczej nie jest opcją dla Ciebie. Ponadto, jeśli nie możesz znieść idei kogoś innego kładącego ręce na Twoich cennych dobrach przed Tobą, to również nie jest dobre wyjście. Innym obszarem, gdzie odnowiony sprzęt jest mniej atrakcyjny to prezenty, ponieważ nie chcesz mieć krótszego okresu gwarancji.

W sumie, istnieje wielka wartość poleasingowych komputerów i elektroniki. Oszczędność pieniędzy i jednocześnie uzyskanie solidnego produktu. Więc, czy warto? Moim zdaniem warto!!

Źródło:nowegg.com

 • Rozwiązywanie problemów: Dlaczego komputer Dell nie widzi dysku zewnętrznego?
  Tu znajdziesz rozwiązanie, kiedy Twój komputer Dell nie widzi dysku zewnętrznego. Po Podłączeniu pendrive 'a do portu nic się nie dzieje.
 • Seria Dell OptiPlex: Komputery Stacjonarne
  Rodzina komputerów OptiPlex zwiększa komfort korzystania z komputerów stacjonarnych. To najbardziej inteligentne i bezpieczne stacjonarne komputery komercyjne na świecie. Dzięki pojedynczemu BIOS-owi dla komputerów all-in-one i pojedynczemu BIOS-owi dla komputerów typu tower, są łatwiejsze w zarządzaniu niż kiedykolwiek wcześniej.
 • Komputer stacjonarny Dell nie włącza się. Napraw to!
  Kiedy Twój stacjonarny komputer Dell się nie włącza, jest problem. Niezależnie od tego, czy chcesz nawiązać kontakt z rodziną, czy znaleźć pracę na jeden dzień, jest to przeszkoda, którą musisz szybko ominąć. Mimo to ważne jest, aby zrozumieć przyczynę problemu. Po uruchomieniu komputer Dell przechodzi serię kontroli. Rozpoczyna się to po włączeniu i trwa do momentu uruchomienia systemu operacyjnego. Gdy komputer stacjonarny Dell nie chce się włączyć lub uruchomić systemu operacyjnego, należy wziąć pod uwagę kilka przyczyn. Jakich? Przeanalizujmy je razem.
 • Używany komputer stacjonarny Dell. Czy warto?
  Wbrew powszechnemu przekonaniu używane komputery stacjonarne Dell mogą działać płynniej niż ich zupełnie nowe odpowiedniki, a nawet dłużej. Zazwyczaj odnowione produkty są niezawodne i stanowią doskonałą opcję dla osób z ograniczonym budżetem. A używane i poleasingowe komputery stacjonarne są jeszcze lepszą opcją, ponieważ są tańsze niż laptopy.
 • Komputer stacjonarny Dell czy HP?
  Dell i HP to dwie najpopularniejsze marki, jeśli chodzi o laptopy i komputery stacjonarne. Obie marki oferują szeroką gamę produktów o różnych funkcjach i specyfikacjach, aby zaspokoić różne potrzeby. Dlatego wybór między nimi może być trudny, ponieważ oba mają swoje mocne i słabe strony.