KomputerDell.pl

Komputery Dell Optiplex Precision Recenzje Testy Opinie Stacjonarne Dell

komputers stacjonarny dell nie wlacza sie

Komputer stacjonarny Dell nie włącza się. Napraw to!

Kiedy Twój stacjonarny komputer Dell się nie włącza, jest problem. Niezależnie od tego, czy chcesz nawiązać kontakt z rodziną, czy znaleźć pracę na jeden dzień, jest to przeszkoda, którą musisz szybko ominąć. Mimo to ważne jest, aby zrozumieć przyczynę problemu. Po uruchomieniu komputer Dell przechodzi serię kontroli. Rozpoczyna się to po włączeniu i trwa do momentu uruchomienia systemu operacyjnego. Gdy komputer stacjonarny Dell nie chce się włączyć lub uruchomić systemu operacyjnego, należy wziąć pod uwagę kilka przyczyn. Jakich? Przeanalizujmy je razem.

Dlaczego komputer Dell się nie włącza?

• Brak energii

• Proces autotestu po włączeniu zasilania (POST).

• Błędy na ekranie, takie jak „Brak urządzenia startowego”

Sposób rozwiązywania tych problemów jest różny. Ostatecznie zależy to od rodzaju objawów, które zauważysz na swoim urządzeniu.

Przyjrzyjmy się kilku objawom, aby zawęzić możliwości, dla których komputer stacjonarny Dell się nie włącza.

Brak mocy

Po naciśnięciu przycisku zasilania komputer stacjonarny Dell zwykle się włącza. Czy teraz nie pokazuje żadnych oznak włączenia?

• Brak oznak zasilania

• Dioda LED zasilania jest wyłączona i nie odpowiada

• Wyświetlacz jest pusty lub czarny

• Wentylator pozostaje cichy

komputers stacjonarny dell nie wlacza sie

Najpierw sprawdź kable zasilające. Czasami kable te strzępią się lub ulegają uszkodzeniu. Od gryzienia ich przez zwierzęta domowe po ogólne zużycie, przewody stają się odsłonięte. Jeśli to zauważysz, warto wymienić kable zasilające.

Dodatkowo spójrz na piny wewnątrz głowicy kabli. Jeśli zauważysz, że jeden jest wygięty lub złamany, powoduje to problemy z połączeniem.

Sprawdź zasilacz

Obecnie wiele komputerów stacjonarnych Dell jest wyposażonych w zasilacze wyposażone w funkcję BIST (autotestu). Pomaga to zdiagnozować stan zasilacza. Ponadto wskaźnik LED na zasilaczu pomaga określić, czy przyczyną problemu z włączeniem jest zasilacz. Aby to przetestować, po prostu wyłącz pulpit. Następnie naciśnij przycisk na zasilaczu.

Twardy reset

komputers stacjonarny dell nie wlacza sie

Często ponowne uruchomienie komputera rozwiązuje wiele problemów technicznych. Na przykład szczątkowa ilość energii w komputerze może oznaczać, że Dell nie chce się włączyć. Aby wyczerpać tę moc, wykonaj następujące kroki.

1. Wyłącz komputer: Naciśnij i przytrzymaj przycisk zasilania przez około 10-15 sekund.

2. Odłącz kable zasilające.

3. Odłącz wszystkie urządzenia peryferyjne i urządzenia, takie jak drukarki, karty multimedialne i napędy USB.

4. Przytrzymaj przycisk zasilania przez 15-20 sekund, aby usunąć resztki energii.

5. Ponownie podłącz kabel zasilający.

6. Spróbuj włączyć komputer firmy Dell.

Zmiana wyposażenia

Możesz zauważyć ten problem po naciśnięciu przycisku zasilania. Diody LED na klawiaturze i wieży zaczną migać według wzoru. Ponadto komputer może emitować sygnały dźwiękowe. Wskazuje to na błędy niektórych komponentów sprzętowych. Pomyśl o wszelkich ostatnich zmianach wprowadzonych w sprzęcie. To może pomóc ci zidentyfikować przyczynę.

Oto kilka innych oznak i symptomów.

• Słychać kody dźwiękowe — ciągłe lub powtarzające się.

• Wentylator hałasuje, ale słychać sygnał dźwiękowy lub widać migające światła.

• Diody LED migają według wzoru i/lub koloru bursztynowego.

• Wyświetlacz pozostaje czarny z migającymi diodami LED i kodami dźwiękowymi.

• Twój Dell nie włącza się poza logo Dell.

• Migające klawisze nie reagują na naciskanie.

Jak uruchomić komputer bez kodu błędu?

Jeśli widzisz powyższe problemy bez diagnostyki lub kodu błędu, musisz samodzielnie zidentyfikować problem. Często oznacza to próbowanie losowych działań, aby sprawdzić, czy komputer się włączy. Na przykład, jeśli usuniesz określony sprzęt, możesz zauważyć, że jedno usunięcie lub ich kombinacja rozwiązuje problem. Obejmuje to wszystko, od pamięci i dysku twardego po kartę WiFi lub dowolne nośniki wymienne.

Jeśli komputer stacjonarny Dell uruchomi się, spróbuj dodać części po kolei. Gdy ponownie zauważysz problem, wskazuje to na ostatnią zainstalowaną część jako przyczynę. Jeśli nadal widzisz ten sam problem, warto zadzwonić po pomoc.

System nie uruchamia się

Gdy komputer Dell uruchamia się prawidłowo, ale wyświetla komunikat o błędzie, oznacza to, że system operacyjny nie uruchamia się. Oto kilka oznak, że to jest przyczyna.

• Słyszysz dźwięk wentylatora, ale nic nie widzisz.

• Komputer wyświetla komunikat o błędzie, na przykład „Nie znaleziono urządzenia rozruchowego” lub „Brak urządzenia rozruchowego”.

• Widzisz niebieski ekran śmierci…

• Ekran pozostaje pusty lub czarny, aw lewym górnym rogu miga kursor.

• Komputer przestaje odpowiadać lub zatrzymuje się przy logo Windows.

Niesprawny wyświetlacz

Kiedy wyświetlacz nie działa, zwykle jest to dość oczywiste. Jednak, aby wyizolować przyczynę, rozważ następujące kwestie.

Naciskasz przycisk zasilania, a diody LED działają normalnie. Niestety ekran pozostaje pusty. W połączeniu z poniższymi wskaźnikami wskazuje to na problem z wyświetlaczem lub wideo.

• Słychać dźwięk wentylatora, ale wyświetlacz jest czarny.

• Obrazy pojawiają się, ale są zniekształcone, rozmyte lub rozmyte.

• Na ekranie widoczne są poziome lub pionowe linie.

• Występują problemy z wyciekiem światła, jasnością, blaknięciem kolorów, kontrastem itp.

Ten typ problemu z wyświetlaczem lub wideo często wskazuje na przestarzałe sterowniki systemu BIOS, chipsetu i kart graficznych. Ponadto może występować problem z ustawieniami wideo, sterownika monitora lub grafiki. Alternatywnie system może być przestarzały lub kabel wideo może być uszkodzony.

Najpierw sprawdź, czy kable lub sprzęt nie są uszkodzone fizycznie. Następnie, jeśli wydaje się, że komputer jest włączony, sprawdź przyciski na monitorze, aby dostosować jasność, kontrast itp.

Następnie podłącz inny monitor do komputera, aby przetestować problem. Jeśli Twój stacjonarny komputer Dell się nie włącza, oznacza to inny problem.

Podsumowanie

Przyczyny problemów z uruchomieniem komputera stacjonarnego Dell mogą obejmować brak energii, błędy związane z procesem autotestu po włączeniu zasilania (POST) oraz błędy na ekranie, takie jak „Brak urządzenia startowego”.

Omówiliśmy różne symptomy, które pomogą zawęzić przyczyny, dla których komputer Dell się nie włącza. Różne rozwiązania obejmują sprawdzenie kabli zasilających i zasilacza, wykonanie twardego resetu, zmianę wyposażenia oraz samodzielną identyfikację problemu poprzez wykluczanie określonego sprzętu.

Jeśli system operacyjny nie uruchamia się pomimo prawidłowego włączania komputera, mogą pojawić się określone błędy, które są omówione w artykule. Problem może być związany również z wyświetlaczem, który może obejmować uszkodzenie sprzętu lub przestarzałe sterowniki systemu BIOS, chipsetu i kart graficznych. Różne rozwiązania obejmują sprawdzenie kabli i sprzętu pod kątem uszkodzeń fizycznych, aktualizację sterowników i testowanie innego monitora z komputerem.

Źródło: hailageek.com

 • Rozwiązywanie problemów: Dlaczego komputer Dell nie widzi dysku zewnętrznego?
  Tu znajdziesz rozwiązanie, kiedy Twój komputer Dell nie widzi dysku zewnętrznego. Po Podłączeniu pendrive 'a do portu nic się nie dzieje.
 • Seria Dell OptiPlex: Komputery Stacjonarne
  Rodzina komputerów OptiPlex zwiększa komfort korzystania z komputerów stacjonarnych. To najbardziej inteligentne i bezpieczne stacjonarne komputery komercyjne na świecie. Dzięki pojedynczemu BIOS-owi dla komputerów all-in-one i pojedynczemu BIOS-owi dla komputerów typu tower, są łatwiejsze w zarządzaniu niż kiedykolwiek wcześniej.
 • Komputer stacjonarny Dell nie włącza się. Napraw to!
  Kiedy Twój stacjonarny komputer Dell się nie włącza, jest problem. Niezależnie od tego, czy chcesz nawiązać kontakt z rodziną, czy znaleźć pracę na jeden dzień, jest to przeszkoda, którą musisz szybko ominąć. Mimo to ważne jest, aby zrozumieć przyczynę problemu. Po uruchomieniu komputer Dell przechodzi serię kontroli. Rozpoczyna się to po włączeniu i trwa do momentu uruchomienia systemu operacyjnego. Gdy komputer stacjonarny Dell nie chce się włączyć lub uruchomić systemu operacyjnego, należy wziąć pod uwagę kilka przyczyn. Jakich? Przeanalizujmy je razem.
 • Używany komputer stacjonarny Dell. Czy warto?
  Wbrew powszechnemu przekonaniu używane komputery stacjonarne Dell mogą działać płynniej niż ich zupełnie nowe odpowiedniki, a nawet dłużej. Zazwyczaj odnowione produkty są niezawodne i stanowią doskonałą opcję dla osób z ograniczonym budżetem. A używane i poleasingowe komputery stacjonarne są jeszcze lepszą opcją, ponieważ są tańsze niż laptopy.
 • Komputer stacjonarny Dell czy HP?
  Dell i HP to dwie najpopularniejsze marki, jeśli chodzi o laptopy i komputery stacjonarne. Obie marki oferują szeroką gamę produktów o różnych funkcjach i specyfikacjach, aby zaspokoić różne potrzeby. Dlatego wybór między nimi może być trudny, ponieważ oba mają swoje mocne i słabe strony.