KomputerDell.pl

Komputery Dell Optiplex Precision Recenzje Testy Opinie Stacjonarne Dell

komputer stacjonarny dell

Komputer Stacjonarny Dell

Wybór najlepszych komputerów stacjonarnych Dell do specjalistycznych celów nie jest łatwym zadaniem i należy wziąć pod uwagę wiele czynników.  Po pierwsze, komputery stacjonarne Dell oferują wyższą wydajność niż najlepsze laptopy biznesowe i zwykle są tańsze. Ponadto są stosunkowo łatwe do obsługi i aktualizacji, dzięki czemu są znacznie bardziej przyszłościowe niż laptopy lub smartfony, które czasami mogą stać się przestarzałe już po kilku latach.

To sprawia, że ​​najlepsze komputery stacjonarne Dell to mądra decyzja finansowa dla Twojego biura. I chociaż laptopy też doskonale sprawdzają się w biurze, pokażemy Ci najlepsze PC-ty typu „wszystko w jednym”. Podobnie jak kultowy iMac firmy Apple, te urządzenia mają komponenty komputerowe wbudowane w ekran. To, co poświęcasz na rzecz elastyczności rozbudowy, sprawia, że ​​urządzenia wielofunkcyjne są łatwiejsze w konfiguracji, zajmują mniej miejsca na biurku i fantastycznie wyglądają. Estetyka może nie być głównym zmartwieniem przy zakupie komputera stacjonarnego Dell, ale sprawi, że prawie każde biuro lub studio będzie wyglądać schludnie i nowocześnie.

RODZAJE KOMPUTERÓW STACJONARNYCH DELL

Niedawnym osiągnięciem w świecie komputerów stacjonarnych było zróżnicowanie obudowy systemu. Typowy komputer stacjonarny jest dostarczany w obudowie typu mini-tower, prawdopodobnie najlepiej nadającej się pod lub obok biurka.

Ale mniejsza obudowa byłaby lepszym wyborem, jeśli przestrzeń jest na wagę złota. Dell, na przykład, dostarcza swoje modele Optiplex w miniwieżach, „cienkich” komputerach stacjonarnych i „kompaktowych” małych rozmiarach, z których każdy oferuje taką samą moc obliczeniową, ale w innej obudowie.

Trzy inne formaty, które zyskały na popularności, to:

1. All-in-one , czyli AIO, łączy monitor z jednostką bazową. Przejście na energooszczędne komponenty, spadająca cena paneli LCD i wszechobecność funkcji dotykowych sprawiają, że AIO jest coraz bardziej popularnym wyborem komputerów stacjonarnych Dell. All-in-one PC przypomina nieco większy niż zwykle wyświetlacz LCD zawierający procesor, dysk twardy i pamięć wbudowaną w obudowę ekranu. Efektem końcowym jest bardzo elegancki, uporządkowany komputer stacjonarny.

dell all in one
Źr.: dell.com

2. Ultramałe komputery, znane jako nettopy lub minikomputery PC, zapożyczają wiele projektów (i komponentów) z laptopów. Są to laptopy bez ekranu, urządzeń peryferyjnych i baterii.

3. Klucze sprzętowe HDMI inspirowane tabletami i smartfonami często dzielą części z tymi ostatnimi. Są one zwykle używane do wyświetlania oznakowań lub na rynkach niszowych. Zwykle nie są wystarczająco wydajne do większości zadań, ale sytuacja prawdopodobnie ulegnie poprawie wraz z rozwojem technologii Thunderbolt.

Mini-tower a pełnowymiarowy komputer Dell

Pełnowymiarowe komputery stacjonarne Dell mają zwykle postać wieży, która zajmuje dużo miejsca, ale można ją łatwo rozbudować o dodatkową pamięć, pamięć masową i inne komponenty. Kompaktowe komputery stacjonarne wymagają mniej miejsca, ale dają też mniejszą elastyczność. Na przykład maleńki Apple Mac Mini bardzo dobrze wypada w naszych testach, ale użytkownicy nie mogą rozbudować go o dodatkową pamięć lub pamięć masową.

Pełnowymiarowe i kompaktowe komputery stacjonarne nie zawsze zawierają monitor, mysz i klawiaturę.

Z kolei komputery stacjonarne Dell typu all-in-one przypominają monitor komputerowy, którego wewnętrzne komponenty znajdują się za wyświetlaczem. Modele mają zazwyczaj elegancki wygląd z niewielkimi ramkami otaczającymi monitor. Mogą być dobrym wyborem dla konsumentów, którzy chcą mieć coś potężnego, co można postawić na biurku bez większego zastanowienia.

komputer stacjonarny dell
Źr.: computerowiec.com.pl

STACJA ROBOCZA A KOMPUTER STACJONARNY DELL: JAKA JEST RÓŻNICA?

Najważniejsze jest to, wybierając między laptopem a komputerem stacjonarnym Dell, musisz zignorować kształt. W takim przypadku pytanie brzmiałoby, jaka jest różnica między (zwykłym) komputerem stacjonarnym a stacją roboczą? Odpowiedź jest taka, że ​​stacja robocza została opracowana z myślą o określonym profesjonalnym przepływie pracy.

Nie chodzi tylko o surową wydajność procesora urządzenia lub innych komponentów. Chodzi o to, jak dobrze komputery stacjonarne Dell wykonują określone zadania związane z pracą, do której są przeznaczone. Czy sprawiają, że ten system jest prostszy i szybszy oraz eliminują zbędną złożoność, dzięki czemu możesz skupić się na zadaniu i być bardziej produktywnym i kreatywnym? 

Zwykle analitycy danych nie będą podkreślać dokładności kolorów wyświetlacza. Mimo to będzie im zależeć na posiadaniu urządzenia, które może przetwarzać ogromne zbiory danych przez wiele godzin bez awarii w połowie drogi. Z drugiej strony grafik lub programista VR będzie dbał o szybsze przetwarzanie zadań, zarządzając podziałem mocy między procesor i kartę graficzną, w zależności od zadania.

Zabezpieczenia i możliwości zarządzania na stacjach roboczych są również zaprojektowane tak, aby działały bezproblemowo i spełniały określone wymagania, zarządzane przez działy IT. Urządzenia są często konfigurowane tak, aby jak najlepiej wykorzystać dane oprogramowanie. Mogą nawet posiadać certyfikaty gwarantujące wydajność niektórych programów, takich jak Autodesk.

Wszystko to składa się na wyselekcjonowane doświadczenie — urządzenie dedykowane pod każdym względem przepływowi pracy i gotowe do użycia po wyjęciu z pudełka, oszczędzając wiele dni czasu potrzebnego na konfigurację.

Ostatnia kluczowa różnica polega na tym, że komputery stacjonarne Dell dają duże możliwości rozbudowy — zostały zaprojektowane z myślą o modernizacji. Chociaż dotyczy to wielu komputerów PC, stacje robocze są projektowane z myślą o tej możliwości. To urządzenie, które można rozbudowywać wraz z potrzebami przez długi czas.

Jak wybrać najlepszy komputer stacjonarny Dell?

Wybierając komputer stacjonarny Dell, zacznij od zdefiniowania jego celu użytkowania, do czego będzie Ci służył i określenia systemu operacyjnego. 

Jeśli zajmujesz się architekturą, projektowaniem graficznym lub jakąkolwiek inną dziedziną, która wymaga korzystania z aplikacji wymagających dużej ilości zasobów, potrzebny Ci będzie wydajny komputer Dell z dużymi możliwościami graficznymi. Ale jeśli Twoja praca polega głównie na korzystaniu z przeglądarki internetowej lub wprowadzaniu danych, komputer klasy podstawowej powinien wystarczyć.

Ilość potrzebnej pamięci RAM będzie zależała od tego, jak duże są zasoby aplikacji, z których korzystasz, oraz od tego, czy wykonujesz dużo pracy wielozadaniowej. Im więcej aplikacji uruchamiasz jednocześnie, tym więcej pamięci RAM potrzebujesz, aby zapewnić płynniejsze działanie. 

Oceń, który system operacyjny jest dla Ciebie najlepszy. Jeśli jesteś przyzwyczajony do pracy w systemie Windows, trzymanie się tego jest bardziej efektywne niż przejście na nowy system. 

Weź pod uwagę rozmiar maszyn, jeśli nie masz dużo miejsca na biurku lub chcesz uporządkować miejsce pracy. Warto również wziąć pod uwagę ceny komputerów i to, czy sprzedawca oferuje zniżki na zakupy hurtowe.

Jakie są korzyści z zakupu komputera stacjonarnego Dell zamiast laptopa?

Główną korzyścią jest stosunek kosztów do komponentów. Ze względu na charakter ich użytkowania laptopy mają ograniczenia projektowe, których po prostu nie mają komputery stacjonarne Dell. Oznacza to, że ogólnie można znaleźć lepszy sprzęt w komputerze stacjonarnym za mniej niż w laptopie.

Komputery stacjonarne Dell mają również wyjątkową zaletę polegającą na możliwości posiadania lepszych systemów chłodzenia. Rozpraszają więcej ciepła i umożliwiają wydajniejsze działanie sprzętu. Ponadto komputery stacjonarne są łatwiejsze do uaktualnienia i rozbudowy, jeśli zdecydujesz się to zrobić. 

komputer dell stacjonarny

Źródło: techradar.com, pcworld.com, consumerreports.org