KomputerDell.pl

Komputery Dell Optiplex Precision Recenzje Testy Opinie Stacjonarne Dell

komputery dell opinie

Komputery Dell Opinie

Marka Dell utożsamiana jest powszechnie z wysoką jakością produktów. Oprócz laptopów, monitorów i pozostałego sprzętu, bardzo ważną gałąź stanowi sprzedaż komputerów stacjonarnych. Wiele osób stawia tę markę na równi z urządzeniami Apple, co świadczy nie tylko o jakości, ale również o popularności i różnorodności zastosowania. W dużej mierze marka z nadgryzionym jabłkiem konkuruje znanym brandem i drogimi produktami, natomiast opinie o komputerach Dell zyskały sławę dzięki solidnemu wykonaniu i swojej niezawodności. Dziś zestawimy opinie użytkowników o komputerach Dell i sprawdzimy, czy rzeczywiście są oni tak zadowoleni, jak mówią legendy.

Opinie komputery Dell – Amazon

Aaron Talbot:
„Płyta główna posiada slot m.2, który jest wykorzystywany przez dysk 256gig, który jest dołączony do komputera. Nie spodziewałem się tego, ale to miły bonus.
Posiada również slot Pcie x16 i Pcie x4. Można by wsadzić niskoprofilowe gpu, ale zasilacz prawdopodobnie musiałby być ulepszony, bo ma tylko 180 watów.
Posiada port hdmi, co jest miłe, ponieważ pozwoliło zaoszczędzić na kosztach związanych z koniecznością zakupu przejściówki z Display Port na hdmi.

Komputer włączył się natychmiast i rozpoczął konfigurację systemu Windows 10. Wszystko poszło gładko i nie było problemu z aktywacją. „

komputery dell opinie

MacDaddy uważa, że:
„Zaryzykowałem z poleasingowym komputerem Dell. Działa świetnie. Jest dokładnie tym, czego szukałem. Wydajność komputerów nie wzrosła znacznie w ciągu ostatnich 10 lat, więc to świetny wybór. Jednak! Adapter bezprzewodowy, który przyszedł z moim komputerem nie działał. Na szczęście miałem jeden z mojego starszego komputera i pracował bez zarzutu. Byłoby pięć gwiazdek, z wyjątkiem kwestii bezprzewodowej.”

Mark Jared Baum:
„System był bardzo łatwy do podłączenia i uruchomienia. Kilka rzeczy do odnotowania dla potencjalnych nabywców:
-System nie spełnia wymagań systemowych dla Windows 11, więc Windows 10 (który jest zainstalowany) jest tak daleko, jak może pójść OS.
-Aby bluetooth działał, dołączony jest adapter USB. Działa on dobrze i nie miałem z nim żadnych problemów, ale zajmuje port USB.

Ogólnie jestem pod wrażeniem tego, co dostałem za tę cenę i nie miałem z tym żadnych problemów.”

Opinie komputery Dell – forum

jvickers sądzi:

„Lubię Della. Poleasingowe systemy są niezawodne, a oni wydają się prowadzić sprzedaż w tym zakresie na dużą skalę. Jeśli możesz sobie pozwolić na czekanie, może się to opłacić i dostaniesz komputer Dell z nowszym procesorem. Osobiście wolałbym mieć nowszy procesor, ale nie mogłem czekać dłużej niż miesiąc. To nie jest tak, że 10-gen CPU będzie przestarzały już jutro, ale z MS, nigdy nie wiadomo…”

glasskuter napisał:

„Przez wiele lat nie używałem innych komputerów niż Dell Precision i Optiplex. Zawsze kupowałem używane i przebudowywałem do tego, co chciałem. Obie linie były prawdziwymi wołami roboczymi. Był czas, kiedy można było fizycznie spojrzeć na każdy z nich, aby zobaczyć różnicę w jakości komponentów w komputerze zbudowanym do użytku w przedsiębiorstwie w porównaniu z komputerem zbudowanym do użytku konsumenckiego. Teraz już tak nie jest.

Główną różnicą między komputerami PC a stacjami roboczymi były tradycyjnie zaawansowane możliwości graficzne i przetwarzania danych. Jednak grafika i mikroprocesory w dzisiejszych komputerach klasy high-end sprawiają, że ledwo można je odróżnić od stacji roboczych klasy low-end.
Dell jedzie na własnym ogonie, wykorzystując reputację tych komputerów z wyższej półki, aby sprzedawać je po takich cenach jak dziś. Mam nowy Optiplex i jakość nie jest już tka sama.”

Tradergary:

„Od około 20 lat mam głównie laptopy Dell XPS z okazjonalnymi wycieczkami do Asusa i Microsoft Surface. Lubię wsparcie techniczne firmy Dell i nigdy nie miałem większych problemów. Mój System One poniżej jest szybki i działa dobrze dla Photoshopa, Lightrooma i mojego handlu rynkowego.”

m…a:

„Optiplex’y od DELL’a to jedne z lepiej przemyślanych konstrukcji na rynku w segmencie PC dla biura. To, że można je kupić jako używane w atrakcyjnej cenie powoduje, że obecnie nie trzeba wydać dużej kwoty aby mieć solidny sprzęt w biurze. Należy podkreślić, że komputery te pomimo że były wcześniej użytkowane, nie są w złym, a nawet średnim stanie. Użytkujemy obecnie kilkadziesiąt sztuk, stan wszystkich określiłbym jako dobry lub bardzo dobry. Nie ma z nimi większych problemów, a sama budowa komputera pozwala na naprawdę szybką ingerencję i podmianę podzespołów, chociaż taka konieczność zdarza się bardzo rzadko.”

Podsumowanie opinii o komputerach Dell

Podsumowując setki opinii o komputerach Dell, nie tylko tu przytoczonych: werdykt pozytywny. Użytkownikom przypadły do gustu przede wszystkim poleasingowe komputery marki Dell, ze względu na niezawodność i niską cenę. Wiele z tych produktów dla przeciętnego gracza, czy ucznia, to zbyt drogi sprzęt, jednak śledząc nowości poleasingowe można pozwolić sobie na PC-et o naprawdę świetnych parametrach.

Cechy, jakie najczęściej w swoich opiniach doceniali użytkownicy komputerów stacjonarnych Dell, to:

wysoka wydajność, zgodność z oczekiwaniami, brak usterek.

Oczywiście na wielu forach znajdziemy wątki o problemach związanych z wadami, ale to domena niemal każdego urządzenia „schodzącego” z produkcji taśmowej. Nigdy nie będą pozbawione wad produkcyjnych, chyba, że mowa o sprzęcie poleasingowym tak mocno docenionym przez użytkowników.

Źródło: elevenforum.com, amazon.com

 • Rozwiązywanie problemów: Dlaczego komputer Dell nie widzi dysku zewnętrznego?
  Tu znajdziesz rozwiązanie, kiedy Twój komputer Dell nie widzi dysku zewnętrznego. Po Podłączeniu pendrive 'a do portu nic się nie dzieje.
 • Seria Dell OptiPlex: Komputery Stacjonarne
  Rodzina komputerów OptiPlex zwiększa komfort korzystania z komputerów stacjonarnych. To najbardziej inteligentne i bezpieczne stacjonarne komputery komercyjne na świecie. Dzięki pojedynczemu BIOS-owi dla komputerów all-in-one i pojedynczemu BIOS-owi dla komputerów typu tower, są łatwiejsze w zarządzaniu niż kiedykolwiek wcześniej.
 • Komputer stacjonarny Dell nie włącza się. Napraw to!
  Kiedy Twój stacjonarny komputer Dell się nie włącza, jest problem. Niezależnie od tego, czy chcesz nawiązać kontakt z rodziną, czy znaleźć pracę na jeden dzień, jest to przeszkoda, którą musisz szybko ominąć. Mimo to ważne jest, aby zrozumieć przyczynę problemu. Po uruchomieniu komputer Dell przechodzi serię kontroli. Rozpoczyna się to po włączeniu i trwa do momentu uruchomienia systemu operacyjnego. Gdy komputer stacjonarny Dell nie chce się włączyć lub uruchomić systemu operacyjnego, należy wziąć pod uwagę kilka przyczyn. Jakich? Przeanalizujmy je razem.
 • Używany komputer stacjonarny Dell. Czy warto?
  Wbrew powszechnemu przekonaniu używane komputery stacjonarne Dell mogą działać płynniej niż ich zupełnie nowe odpowiedniki, a nawet dłużej. Zazwyczaj odnowione produkty są niezawodne i stanowią doskonałą opcję dla osób z ograniczonym budżetem. A używane i poleasingowe komputery stacjonarne są jeszcze lepszą opcją, ponieważ są tańsze niż laptopy.
 • Komputer stacjonarny Dell czy HP?
  Dell i HP to dwie najpopularniejsze marki, jeśli chodzi o laptopy i komputery stacjonarne. Obie marki oferują szeroką gamę produktów o różnych funkcjach i specyfikacjach, aby zaspokoić różne potrzeby. Dlatego wybór między nimi może być trudny, ponieważ oba mają swoje mocne i słabe strony.