KomputerDell.pl

Komputery Dell Optiplex Precision Recenzje Testy Opinie Stacjonarne Dell

komputer dell optiplex

Wszystko o komputerach Dell Optiplex 2023

Komputery Dell OptiPlex 3020, 7020 i 9020 to w 2023 roku nadal świetne maszyn. Wyposażone w odpowiedni procesor i układ graficzny z łatwością uruchamiają gry i oprogramowanie z wyższymi niż 60 FPS. Popularnym podejściem jest modernizacja poleasingowego komputera Dell OptiPlex 3020, 7020 lub 9020 mini tower z mocniejszym procesorem graficznym. Jest to łatwy projekt DIY i nie wymaga wielu umiejętności technicznych.

Seria komputerów stacjonarnych Dell Optiplex: Rodzaje

Inteligencja łączy się z prostotą w nowej rodzinie komputerów stacjonarnych Dell OptiPlex. Została usprawniona dzięki jednemu BIOS-owi dla All-in-One i jednemu BIOS-owi dla wież. Ulepszone oprogramowanie Dell Optimizer AI i opcje zarządzania Intel® vPro w całej rodzinie.

 • Dell Optiplex All-in-One
  Nowy, elegancki wygląd, wbudowane inteligentne funkcje współpracy i bezpieczeństwa oraz wysuwana kamera internetowa EMZA z opcjonalnym wykrywaniem obecności użytkownika.
 • Dell Optiplex Micro
  Zwolnij miejsce pracy dzięki temu ultrakompaktowemu komputerowi, wyposażonemu w opcjonalne zasilanie jednym kablem typu C i wszechstronne opcje montażu.
 • Dell Optiplex Small Form Factor SFF
  Zrównoważenie niewielkich rozmiarów i potężnej wydajności w przyjaznej dla biurka konstrukcji.
 • Dell Optiplex Tower
  Zasilaj najbardziej wymagające aplikacje biznesowe za pomocą komputera stacjonarnego o dużych możliwościach rozbudowy, z najlepszą w swojej klasie grafiką i wydajnością.
 • 3000 Thin Client
  Bezproblemowe łączenie się z wirtualnymi przestrzeniami roboczymi za pomocą cienkiego klienta zoptymalizowanego pod kątem rozwiązań Dell Cloud Client Workspace.
 • XE4 Tower i XE4 Small Form Factor
  Te komputery stacjonarne o długiej żywotności pozwalają przenieść produktywność do środowisk przemysłowych.
komputer dell optiplex

Wydajność komputera stacjonarnego Dell Optiplex

Jeśli chodzi o wydajność komputerów z serii Optiplex, nie ma między nimi zbyt dużej różnicy, poza tym, że 3020 korzysta z chipsetu H81 i ma slot PCIe x16 gen 2.0 zamiast gen 3.0. Nie jest to problem, jeśli połączysz go z kartą graficzną, która ma sens dla tej konstrukcji, taką jak GTX 1650 Super. Jeśli jednak używasz mocniejszego GPU, jak RTX 3050, GTX 1080 Ti lub RTX 2060, lepiej będzie użyć OptiPlexa 7020 lub 9020.

Seria Dell Optiplex wyposażona została w Dell Optimizer, oprogramowanie optymalizujące oparte na sztucznej inteligencji, które uczy się i reaguje na sposób pracy użytkownika. Bezpieczne, pewne i łatwe do zarządzania. AI i uczenie maszynowe zbierają i analizują dane lokalnie w systemie – wysyłane są tylko dane o zdarzeniach i bicie serca usługi, aby pomóc firmie Dell zrozumieć, czy aplikacja działa odpowiednio. Odbywa się to zgodnie z rygorystycznym procesem zapewniającym prywatność i bezpieczeństwo użytkownika – z wykorzystaniem danych w celu ciągłego doskonalenia obsługi komputera. Żadne dane osobowe nie są przesyłane ani wykorzystywane bez wyraźnej zgody użytkownika.

Procesor w serii Optiplex

Jeśli chodzi o procesor serii Optiplex, zazwyczaj 3020 jest wyposażony w i5-4690, a 7020 i 9020 w Core i7-4770 lub Core i7-4790. Możesz połączyć dowolny z tych modeli z lepszą kartą graficzną, procesorem i 16 GB pamięci RAM, aby płynnie działać w 1080p. Do gier w rozdzielczości 1440p i wyższej wybierz model i7.

Grafika w 1080p 60fps to miejsce, gdzie ta konfiguracja błyszczy najbardziej. Karty graficzne takie jak RX580, GTX 1050 Ti, GTX 1650 są najbardziej logicznym wyborem pod względem stosunku ceny do wydajności. Nawet gry wydane w ostatnich kilku latach są doskonale grywalne z tą konfiguracją.

Dla wyższych rozdzielczości przy 60 FPS możesz nadal używać tej samej konfiguracji procesora – i5 z GTX 1650. Ale dla najlepszej wydajności wyjściowej komputera Dell Optiplex – użyj GTX 1080 Ti z Intel Core i7-4790. Ten procesor wykorzysta najwięcej możliwości GTX 1080 Ti.

Czy wariant small form factor (SFF) komputera Dell Optiplex to dobry pomysł?

Wariant SFF płyt głównych komputerów Dell Optiplex z serii xx20 sprawdzi się w grach, ale będziesz ograniczony tylko do niskoprofilowego układu GPU. Te modele GPU są mniej wydajne i wolniejsze niż ich pełnowymiarowe odpowiedniki. Najpopularniejsze karty graficzne dla xx20 SFF to GeForce GT 1030 2 GB GDDR5 Low Profile, GTX 1050 Ti Low Profile (75 W, nieobsługiwany, ale działa) oraz GeForce GTX 1650 Low Profile (75 W).

Jest jeszcze jedna wada modeli SFF – ich złącze PCIe x16 znajduje się bezpośrednio przy zasilaczu. Wiele kart graficznych nie zmieści się tutaj ze względu na to, że są to układy dwuslotowe. Jeśli posiadasz kartę 3020 avoid dual slot, nie będzie ona pasować. Jednakże, podwójne gniazdo GPU będzie pasować do 7020 i 9020, ale radzimy zmierzyć dostępne odstępy przed zakupem.

Nowa rodzina komputerów stacjonarnych OptiPlex oferuje dostosowane do wymagań pracy wrażenia. Od niestandardowych uchwytów, podstawek i kamer, po bezprzewodowe klawiatury i myszy, konfiguracja biurka łączy się z indywidualnymi doświadczeniami użytkownika dla każdego stylu pracy. Dzięki spersonalizowanym konfiguracjom, niesamowitym wyświetlaczom i akcesoriom oszczędzającym miejsce, każdy znajdzie OptiPlexa dla siebie, bez względu na to, jak najlepiej pracuje.

Źródła: hardware-corner.net, dell.com

 • Rozwiązywanie problemów: Dlaczego komputer Dell nie widzi dysku zewnętrznego?
  Tu znajdziesz rozwiązanie, kiedy Twój komputer Dell nie widzi dysku zewnętrznego. Po Podłączeniu pendrive 'a do portu nic się nie dzieje.
 • Seria Dell OptiPlex: Komputery Stacjonarne
  Rodzina komputerów OptiPlex zwiększa komfort korzystania z komputerów stacjonarnych. To najbardziej inteligentne i bezpieczne stacjonarne komputery komercyjne na świecie. Dzięki pojedynczemu BIOS-owi dla komputerów all-in-one i pojedynczemu BIOS-owi dla komputerów typu tower, są łatwiejsze w zarządzaniu niż kiedykolwiek wcześniej.
 • Komputer stacjonarny Dell nie włącza się. Napraw to!
  Kiedy Twój stacjonarny komputer Dell się nie włącza, jest problem. Niezależnie od tego, czy chcesz nawiązać kontakt z rodziną, czy znaleźć pracę na jeden dzień, jest to przeszkoda, którą musisz szybko ominąć. Mimo to ważne jest, aby zrozumieć przyczynę problemu. Po uruchomieniu komputer Dell przechodzi serię kontroli. Rozpoczyna się to po włączeniu i trwa do momentu uruchomienia systemu operacyjnego. Gdy komputer stacjonarny Dell nie chce się włączyć lub uruchomić systemu operacyjnego, należy wziąć pod uwagę kilka przyczyn. Jakich? Przeanalizujmy je razem.
 • Używany komputer stacjonarny Dell. Czy warto?
  Wbrew powszechnemu przekonaniu używane komputery stacjonarne Dell mogą działać płynniej niż ich zupełnie nowe odpowiedniki, a nawet dłużej. Zazwyczaj odnowione produkty są niezawodne i stanowią doskonałą opcję dla osób z ograniczonym budżetem. A używane i poleasingowe komputery stacjonarne są jeszcze lepszą opcją, ponieważ są tańsze niż laptopy.
 • Komputer stacjonarny Dell czy HP?
  Dell i HP to dwie najpopularniejsze marki, jeśli chodzi o laptopy i komputery stacjonarne. Obie marki oferują szeroką gamę produktów o różnych funkcjach i specyfikacjach, aby zaspokoić różne potrzeby. Dlatego wybór między nimi może być trudny, ponieważ oba mają swoje mocne i słabe strony.