KomputerDell.pl

Komputery Dell Optiplex Precision Recenzje Testy Opinie Stacjonarne Dell

komputer poleasingowy co to znaczy

Komputer Poleasingowy: co to znaczy?

Kupno nowego komputera to poważna inwestycja. Większość fabrycznie nowych maszyn kosztuje tyle, co kilka rat za samochód. Bez względu na to, czy chcesz kupić nowy, czy poleasingowy komputer, nie jest to decyzja, która większości z nas przychodzi łatwo. Podczas gdy łatwo jest znaleźć tanie odnowione wieże PC, wiele osób chce wiedzieć, że dostają coś nowego. To może być miłe z nowej maszyny, aby wiedzieć, że nie ma żadnych problemów w swojej historii, ale odnowione komputery oferują tyle samo wartości, jak nowa maszyna, za ułamek kosztów.

Gotowy, aby dowiedzieć się więcej o komputerach poleasingowych? Czytaj dalej!

komputer poleasingowy co to znaczy

Co to dokładnie znaczy komputer poleasingowy?

Wiele osób uważa, że komputery poleasingowe to po prostu używane komputery. Czasem jest to używany sprzęt przez klientów biznesowych, ale nie zawsze. Właściciele komputerów odsyłają nowo zakupione komputery z wielu powodów, nie tylko z powodu błędów w programowaniu. Częstą przyczyną, dla którego komputery sprzedawane są jako poleasingowe, są bardzo małe wady lub kwestie kosmetyczne, które uniemożliwiają ich sprzedaż jako fabrycznie nowych, ale takie wady można łatwo naprawić. I okazuje się, że komputer poleasingowy jest sprzedawany niemal w doskonałym stanie. Sklepy otrzymujące zwrot sprzętu z wadą muszą go wziąć pod odpowiednią opiekę i przyłożyć największą uwagę, ponieważ muszą one wyglądać i działać jak nowe przed powrotem do klientów. Każdy komputer przechodzi intensywną regenerację przed odsprzedażą, otrzymując uwagę w wielu obszarach, które mogą obejmować:

 • Dokładne czyszczenie i odkurzanie wszystkich przestrzeni wewnętrznych
 • Naprawianie wszelkich zużytych lub problematycznych części
 • Retuszowanie lub wymiana całego wyglądu zewnętrznego
 • Odnowione komputery dostępne od wiodących producentów

Chociaż nie każdy poleasingowy komputer wymaga takiego samego procesu odnowy – w zależności od stanu, w jakim się znajduje – po ich serwisowaniu, będzie działał równie dobrze, jak zupełnie nowa maszyna.

Czy stacjonarny komputer poleasingowy jest lepszy?

Jedną z zaskakujących rzeczy na temat poleasingowych komputerów jest szeroki wybór dostępnych modeli. Wiele znanych i cenionych firm, jak Apple, czy Dell pozbywa się swoich urządzeń na długo przed ich zużyciem, aby wykorzystać budżety technologiczne i zachować konkurencyjność. Oznacza to, że istnieje wiele wspaniałych możliwości, jeśli chodzi o tanie poleasingowe komputery stacjonarne! Bez względu na to, jakie są Twoje możliwości budżetowe i wymagania sprzętowe, znajdziesz takie, których parametry zupełnie nie różnią się od nowych urządzeń. I można znaleźć je wybierając spośród z najlepszych producentów marek.

Poleasingowy PC jakiej marki?

Łatwo jest znaleźć poleasingowe PC’ty wielu rozpoznawalnych i wiodących w branży marek, które bardzo dobrze znasz:

 • Dell
 • HP
 • Lenovo
 • Apple

  Co więcej poleasingowe komputery często sprzedawane są w komplecie z wszystkim, co potrzebne stacji roboczej komputera, w tym akcesoriów, klawiatury, ładowarki, a nawet z systemem operacyjnym.

Oferta poleasingowych komputerów

Jednym z głównych powodów skłaniających do zakupu poleasingowego komputera, jest dodatkowa długość gwarancji, programy komputerowe i urządzenia peryferyjne, takie jak drukarki, które producent czasami dorzuca z dużym zakupem. To dokładnie to samo, co sklepy komputerowe oferują przy zakupie nowego sprzętu. Bilans w tj kwestii zdecydowanie wychodzi na plus, więc warto.

Czas użytkowania komputera poleasingowego

Możesz zastanawiać się jak długo po zakupie Twój poleasingowy komputer stacjonarny będziesz mógł używać. Czy po roku lub dwóch nie odmówi działania? Czy nie zacznie nagle spowalniać? Krótka odpowiedź brzmi, że średniej jakości poleasingowy komputer będzie pracował tak długo, jak nowe urządzenie. I można znaleźć sześciomiesięczną lub nawet roczną gwarancję dla poleasingowego komputera w przystępnej cenie.

Długa odpowiedź jest taka, że z komputerami, nic nigdy nie jest całkowicie pewne. Większość pytań dotyczących życia komputera dotyczy sposobu, w jaki są one pielęgnowane, jak często są one używane i do jakiego stopnia są one eksploatowane. Sprzęt, który jest używany tylko do przetwarzania tekstów i sprawdzania poczty elektronicznej, działać trwać lata bez problemu, podczas gdy komputer, który jest oddany do służby wydobywania kryptowalut, prawdopodobnie będzie miał znacznie krótszy żywot. I nieważne jak świetny jest komputer, rozlany napój do sprzętu oznacza game over.

Cena stacjonarnego komputera poleasingowego

Ostatecznie, główną różnicą między nowymi, a poleasingowymi komputerami jest cena. Odnowione maszyny i nowe urządzenia zapewniają te same wspaniałe doświadczenia, mają te same parametry i są w stanie poradzić sobie z równie obciążającymi programami. Ale wybierając odnowione otrzymujesz przede wszystkim niską cenę i naprawdę dobrze sprawdzoną jakość.

Źródło:discount-computer.com

 • Rozwiązywanie problemów: Dlaczego komputer Dell nie widzi dysku zewnętrznego?
  Tu znajdziesz rozwiązanie, kiedy Twój komputer Dell nie widzi dysku zewnętrznego. Po Podłączeniu pendrive 'a do portu nic się nie dzieje.
 • Seria Dell OptiPlex: Komputery Stacjonarne
  Rodzina komputerów OptiPlex zwiększa komfort korzystania z komputerów stacjonarnych. To najbardziej inteligentne i bezpieczne stacjonarne komputery komercyjne na świecie. Dzięki pojedynczemu BIOS-owi dla komputerów all-in-one i pojedynczemu BIOS-owi dla komputerów typu tower, są łatwiejsze w zarządzaniu niż kiedykolwiek wcześniej.
 • Komputer stacjonarny Dell nie włącza się. Napraw to!
  Kiedy Twój stacjonarny komputer Dell się nie włącza, jest problem. Niezależnie od tego, czy chcesz nawiązać kontakt z rodziną, czy znaleźć pracę na jeden dzień, jest to przeszkoda, którą musisz szybko ominąć. Mimo to ważne jest, aby zrozumieć przyczynę problemu. Po uruchomieniu komputer Dell przechodzi serię kontroli. Rozpoczyna się to po włączeniu i trwa do momentu uruchomienia systemu operacyjnego. Gdy komputer stacjonarny Dell nie chce się włączyć lub uruchomić systemu operacyjnego, należy wziąć pod uwagę kilka przyczyn. Jakich? Przeanalizujmy je razem.
 • Używany komputer stacjonarny Dell. Czy warto?
  Wbrew powszechnemu przekonaniu używane komputery stacjonarne Dell mogą działać płynniej niż ich zupełnie nowe odpowiedniki, a nawet dłużej. Zazwyczaj odnowione produkty są niezawodne i stanowią doskonałą opcję dla osób z ograniczonym budżetem. A używane i poleasingowe komputery stacjonarne są jeszcze lepszą opcją, ponieważ są tańsze niż laptopy.
 • Komputer stacjonarny Dell czy HP?
  Dell i HP to dwie najpopularniejsze marki, jeśli chodzi o laptopy i komputery stacjonarne. Obie marki oferują szeroką gamę produktów o różnych funkcjach i specyfikacjach, aby zaspokoić różne potrzeby. Dlatego wybór między nimi może być trudny, ponieważ oba mają swoje mocne i słabe strony.