KomputerDell.pl

Komputery Dell Optiplex Precision Recenzje Testy Opinie Stacjonarne Dell

seria dell optiplex

Seria Dell OptiPlex: Komputery Stacjonarne

Rodzina komputerów OptiPlex zwiększa komfort korzystania z komputerów stacjonarnych. To najbardziej inteligentne i bezpieczne stacjonarne komputery komercyjne na świecie. Dzięki pojedynczemu BIOS-owi dla komputerów all-in-one i pojedynczemu BIOS-owi dla komputerów typu tower, są łatwiejsze w zarządzaniu niż kiedykolwiek wcześniej.

Dell OptiPlex

Seria Dell OptiPlex (od „optimal” i „-plex”) to linia komputerów stacjonarnych i komputerów typu all-in-one przeznaczonych dla przedsiębiorstw korporacyjnych, służby zdrowia, rządu i rynków edukacyjnych, wydana w 1993 roku przez firmę Dell. Systemy te zazwyczaj zawierają procesory Intel, począwszy od Celeron i Pentium, a obecnie z mikroarchitekturą Core (i3, i5, i7, i9). Komponenty zorientowane na biznes, takie jak Gigabit Ethernet, DisplayPort, beznarzędziowa obudowa i oprogramowanie, takie jak narzędzia do ochrony danych, wraz z funkcjami zarządzania, takimi jak Intel vPro, często są standardem w systemach OptiPlex. Konfiguracje OptiPlex mogą być uzupełniane przez nabywcę o komponenty takie jak CPU, GPU, RAM, pamięć masowa i opcje bezprzewodowe, a także wsparcie Dell Pro. [Wikipedia eng.]

Dell™ OptiPlex™ zapewnia niezawodną, całodobową wydajność w trudnych warunkach, a także
prostego zdalnego zarządzania i wysokiej stabilności. Zarówno producenci oryginalnego sprzętu, jak i sprzedawcy detaliczni mogą bez obaw polegać na jakości komputerów stacjonarnych Dell OptiPlex, aby osadzić je w swojej marce biznesowej. Idealny do pracy w trudnych warunkach OptiPlex XE został zaprojektowany z myślą o łatwym dostosowaniu do ograniczonej przestrzeni dzięki możliwości montażu w dowolnym miejscu.

Ma wysoki próg temperatury i dwa oszczędzające miejsce formaty. Seria OptiPlex może pomóc obniżyć koszty operacyjne i zwiększyć produktywność dzięki opcjonalnym funkcjom Broadcom® TruManage™, rozszerzonym wbudowanym funkcjom monitorowania systemu i beznarzędziowej konstrukcji OptiPlex. [https://i.dell.com/sites/csdocuments/Business_solutions_brochures_Documents/en/optiplex-xe-customer-brochure.pdf]

seria dell optiplex
Dell OptiPlex XE

Seria komputerów Dell OptiPlex

Seria komputerów stacjonarnych Dell OptiPlex łączy inteligentne rozwiązania i nowoczesny design. Została usprawniona dzięki pojedynczemu BIOS-owi dla komputerów All-in-One i pojedynczemu BIOS-owi dla wież (tower). Ulepszona dzięki oprogramowaniu Dell Optimizer AI i opcjom zarządzania Intel® vPro w całej rodzinie.

Rodzaje komputerów Dell Optiplex

Dell OptiPlex All-in-One
Pracuj wygodnie i stylowo dzięki eleganckiemu nowemu wzornictwu, wbudowanym inteligentnym funkcjom współpracy i bezpieczeństwa, a także wyskakującej kamerze internetowej EMZA z opcjonalnym wykrywaniem obecności użytkownika.

seria dell optiplex
Dell OptiPlex all-in-one

Dell OptiPlex Micro
Uwolnij swoją przestrzeń roboczą dzięki temu ultra-kompaktowemu komputerowi stacjonarnemu, wyposażonemu w opcjonalne zasilanie jednym kablem typu C i wszechstronne opcje montażu.

Dell Optiplex Small Form Factor
Kompaktowy rozmiar i potężna wydajność w przyjaznej dla biurka konstrukcji.

seria dell optiplex
Dell OptiPlex SFF/Tower

Dell OptiPlex Tower (Wieża)
Zasilaj najbardziej wymagające aplikacje biznesowe na komputerze stacjonarnym o dużych możliwościach rozbudowy, z najlepszą w swojej klasie grafiką i wydajnością.

Dell OptiPlex 3000 Thin Client
Płynnie łącz się z wirtualnymi obszarami roboczymi za pomocą cienkiego klienta zoptymalizowanego pod kątem rozwiązań Dell Cloud Client Workspace.
Kup teraz

Dell OptiPlex XE4 Tower i XE4 Small Form Factor
Przenieś wciągającą produktywność do środowisk przemysłowych dzięki tym komputerom stacjonarnym o długim cyklu życia.

Cechy serii Dell Optiplex

Seria Dell OptiPlex oferuje nowoczesne możliwości komputerów stacjonarnych i ulepszone opcje zwiększające wydajność i łączność. Dzięki prostemu, dwuetapowemu procesowi zakupu wystarczy wybrać obudowę, a następnie odpowiednie funkcje. Teraz, dzięki uproszczonemu zarządzaniu w całym nowym portfolio, z pojedynczym BIOS-em dla komputerów All-in-One i pojedynczym BIOS-em dla komputerów typu tower, idealny komputer stacjonarny OptiPlex jest tuż za rogiem.

Dell Optimizer

Dell Optimizer automatycznie personalizuje i zwiększa wydajność komputera OptiPlex i całego jego ekosystemu. To oprogramowanie do optymalizacji oparte na sztucznej inteligencji, które uczy się i reaguje na sposób pracy użytkownika. Inteligencja i uczenie maszynowe zwiększają produktywność, automatyzując funkcje wydajności poza komputerem, w całym ekosystemie.

Możesz uzyskać najbardziej inteligentną współpracę na świecie dzięki inteligentnym konferencjom audio, łączności i funkcjom zwiększającym produktywność – wszystko w jednym oprogramowaniu.

Oprogramowanie Dell Optimizer opiera swe działanie na sztucznej inteligencji i uczeniu maszynowym. Zbiera i analizuje dane lokalnie w systemie – wysyłane są tylko dane zdarzeń, aby pomóc firmie Dell zrozumieć, czy aplikacja działa prawidłowo. Optymalizacja i gromadzenie danych odbywa się zgodnie z rygorystycznym procesem, aby zapewnić prywatność i bezpieczeństwo użytkownika – wykorzystując dane do ciągłego ulepszania działania komputera. Żadne dane osobowe nie są przesyłane ani wykorzystywane bez wyraźnej zgody użytkownika.

Cloud Client Workspace

Cloud Cliend Workspace daje dostęp do wirtualnych przestrzeni roboczych. Dzięki wszechstronnym opcjom systemu operacyjnego i scentralizowanej kontroli z Wyse Management Suite, Cloud Client Workspace to kompleksowe rozwiązanie dla punktów końcowych VDI.

ThinOS zapewnia płynny dostęp dzięki najbezpieczniejszemu systemowi operacyjnemu dla cienkich klientów.

Dell Hybrid Client – pierwsze na świecie oprogramowanie klienckie z zarządzaniem chmurą hybrydową w gotowym do wdrożenia rozwiązaniu komercyjnym.

Windows 10 IoT Enterprise – system Windows zoptymalizowany pod kątem indywidualnych klientów firmy Dell.

Wyse Management Suite – scentralizowane zarządzanie ThinOS, Windows 10 IoT Enterprise i hybrydowym klientem Dell.

30 lat doświadczeń Dell

Seria komputerów stacjonarnych Dell OptiPlex oferuje wyselekcjonowane funkcje, które spełnią Twoje wymagania. Od niestandardowych uchwytów, podstawek i kamer, po bezprzewodowe klawiatury i myszy, konfiguracja komputera stacjonarnego łączy się w celu dostosowania doświadczeń użytkownika do każdego stylu pracy. Dzięki spersonalizowanym konfiguracjom, niesamowitym wyświetlaczom i akcesoriom oszczędzającym miejsce, każdy znajdzie komputer OptiPlex dla siebie, niezależnie od tego, jak pracuje mu się najlepiej.

Komputery stacjonarne Dell OptiPlex są tworzone w oparciu o 30 lat innowacji i sprawdzonej niezawodności. OptiPlex jest pionierem w testowaniu jakości i inwestuje w niezawodne doświadczenia z trwałymi komponentami, zbudowanymi z myślą o trwałości i wydajności. 9 na 10 klientów twierdzi, że komputery stacjonarne OptiPlex przewyższają konkurencję pod względem łatwości wdrażania, wsparcia, doświadczenia i niezawodności. Ponadto wbudowane i opcjonalne rozwiązania zabezpieczające sprawiają, że OptiPlex jest częścią najbezpieczniejszej floty komputerowej na świecie.

Podsumowanie: o serii Dell Optiplex

OptiPlex był pierwszym produktem firmy Dell wykonanym z plastiku pochodzącego z recyklingu w 2007 roku i pierwszym, który wykorzystywał materiały z zamkniętego łańcucha dostaw w 2014 roku. Obecnie OptiPlex zawiera do 60% materiałów pochodzących z recyklingu, spełnia specyfikacje Energy Star 8.0 i ma ponad 50 produktów zarejestrowanych w EPEAT. [https://www.dell.com/en-us/shop/desktops-all-in-one-pcs/sf/optiplex-desktops]

Źródła: en.wikipedia.org, dell.com.

 • Rozwiązywanie problemów: Dlaczego komputer Dell nie widzi dysku zewnętrznego?
  Tu znajdziesz rozwiązanie, kiedy Twój komputer Dell nie widzi dysku zewnętrznego. Po Podłączeniu pendrive 'a do portu nic się nie dzieje.
 • Seria Dell OptiPlex: Komputery Stacjonarne
  Rodzina komputerów OptiPlex zwiększa komfort korzystania z komputerów stacjonarnych. To najbardziej inteligentne i bezpieczne stacjonarne komputery komercyjne na świecie. Dzięki pojedynczemu BIOS-owi dla komputerów all-in-one i pojedynczemu BIOS-owi dla komputerów typu tower, są łatwiejsze w zarządzaniu niż kiedykolwiek wcześniej.
 • Komputer stacjonarny Dell nie włącza się. Napraw to!
  Kiedy Twój stacjonarny komputer Dell się nie włącza, jest problem. Niezależnie od tego, czy chcesz nawiązać kontakt z rodziną, czy znaleźć pracę na jeden dzień, jest to przeszkoda, którą musisz szybko ominąć. Mimo to ważne jest, aby zrozumieć przyczynę problemu. Po uruchomieniu komputer Dell przechodzi serię kontroli. Rozpoczyna się to po włączeniu i trwa do momentu uruchomienia systemu operacyjnego. Gdy komputer stacjonarny Dell nie chce się włączyć lub uruchomić systemu operacyjnego, należy wziąć pod uwagę kilka przyczyn. Jakich? Przeanalizujmy je razem.
 • Używany komputer stacjonarny Dell. Czy warto?
  Wbrew powszechnemu przekonaniu używane komputery stacjonarne Dell mogą działać płynniej niż ich zupełnie nowe odpowiedniki, a nawet dłużej. Zazwyczaj odnowione produkty są niezawodne i stanowią doskonałą opcję dla osób z ograniczonym budżetem. A używane i poleasingowe komputery stacjonarne są jeszcze lepszą opcją, ponieważ są tańsze niż laptopy.
 • Komputer stacjonarny Dell czy HP?
  Dell i HP to dwie najpopularniejsze marki, jeśli chodzi o laptopy i komputery stacjonarne. Obie marki oferują szeroką gamę produktów o różnych funkcjach i specyfikacjach, aby zaspokoić różne potrzeby. Dlatego wybór między nimi może być trudny, ponieważ oba mają swoje mocne i słabe strony.