KomputerDell.pl

Komputery Dell Optiplex Precision Recenzje Testy Opinie Stacjonarne Dell

Recenzja: komputer stacjonarny Dell OptiPlex 7050 bezpieczny

Recenzja: komputer stacjonarny Dell OptiPlex 7050 bezpieczny

Dzięki pierwszej od dwóch lat aktualizacji komputer Dell OptiPlex 7050 oferuje mnóstwo mocy i możliwości rozbudowy.

Stacjonarne komputery firmy Dell od 20 lat były podstawą funkcjonowania agencji wywiadowczych i biur śledczych. W latach 90. firma zdecydowała się na sporadyczne wypuszczanie aktualizacji linii OptiPlex, co pozwoliło agencjom na ujednolicenie i zabezpieczenie niezawodnego systemu, który mógł służyć przez lata. W związku z tym premiery nowych modeli OptiPlexów są nieco rzadsze. Od ostatniej aktualizacji minęły ponad dwa lata.

Niewielka obudowa z szybkim procesorem i5 – komputer Dell Optiplex 7050

Dell zaprojektował nową serię komputerów OptiPlex 7050, aby wykorzystać swoje poprzednie sukcesy. Mimo że komputer stacjonarny ma niewielką obudowę – mierzy 29 cm wysokości w konfiguracji mini-tower – jest wyposażony w jeden z najszybszych czterordzeniowych procesorów Intela: i5 pracujący z częstotliwością 3,3 gigaherca. Moc ta jest wspierana przez 8 gigabajtów najwyższej klasy pamięci RAM DDR4.

recenzja komputera dell optiplex 7050
Komputer Dell Optiplex 7050 Mini-Tower

Port USB-C w komputerze stacjonarnym Optiplex 7050

Komputer Dell OptiPlex może się również pochwalić najnowszym portem USB 3.0 USB-C, który umożliwia uruchamianie urządzeń pomocniczych z prędkością komponentów wewnętrznych. Wyposażony jest w czytnik kart pamięci SD dla starszych aplikacji, a komputer stacjonarny obsługuje do trzech wyświetlaczy bez potrzeby stosowania dodatkowej karty graficznej.

komputer dell optiplex 7050

 

Komputer Dell Optiplex 7050 Mini-Tower

Poza specyfikacją po wyjęciu z pudełka, nowy OptiPlex pozostawia wiele opcji rozbudowy dla agencji. Na przykład, podczas gdy 8 GB pamięci RAM jest w standardzie, Dell zapewnia wystarczająco dużo gniazd, aby rozszerzyć ją do 64 GB. Jeśli chodzi o pamięć masową, testowany przeze mnie system został wyposażony w spektakularnie szybki dysk twardy PCIe NVMe o pojemności jednego terabajta.

Dzięki najwyższej klasy komponentom i niemal nieograniczonym opcjom rozbudowy komputera Dell OptiPlex 7050, użytkownicy mogą łatwo przedłużyć żywotność swoich systemów. Oznacza to dodanie większej pojemności do obsługi coraz bardziej złożonych programów i aplikacji. Co więcej, można to zrobić bez wydawania pieniędzy na nowy system.

Zabezpieczenie obudowy: Optiplex 7050

Dell stworzył fizyczną konstrukcję Optiplex 7050 z myślą o pełnym bezpieczeństwie. Na przykład tylna część systemu jest zamknięta w klatce. Utrudnia to przypadkowe ograniczenie przepływu powietrza do kompaktowego systemu i chroni porty i kable w tylnej części pulpitu przed fizyczną manipulacją i nadużyciami.

Dzięki potężnej wydajności i nieograniczonym możliwościom rozbudowy, nowy OptiPlex 7050 jest gotowy do obsługi agencji federalnych i zwykłych śmiertelników.

komputer stacjonarny dell optiplex 7050 poleasingowy

 

Komputer Dell Optiplex 7050 Mini-Tower

Łatwa rozbudowa Dell Optiplex 7050

Jedną z najbardziej atrakcyjnych cech komputera OptiPlex 7050 – poza jego niesamowitą szybkością – jest możliwość modernizację systemu podstawowego. Biorąc pod uwagę niewielką obudowę, nie jest to najłatwiejsze osiągnięcie. Jednak w jakiś sposób ten komputer pozwala na rozbudowę bez użycia narzędzi, co jest trudnym wyczynem, biorąc pod uwagę, jak mało miejsca jest w tej ważącej 5 kg miniwieży.

Firma Dell od dawna przoduje w technologii beznarzędziowego dostępu, choć jej wysiłki nie zawsze kończyły się sukcesem. Wczesne próby konstrukcji beznarzędziowych obejmowały niesławną konfigurację clamshell w linii Precision i XPS. Wówczas użytkownicy musieli otwierać cały komputer, aby uzyskać dostęp do wewnętrznych komponentów, co było kłopotliwym procesem.

komputer dell optiplex 7050

 

Komputer Dell Optiplex 7050 Mini-Tower

Dell wyeliminował te problemy w nowym stacjonarnym OptiPlexie 7050, który ma łatwo zdejmowany panel boczny. Choć administratorzy mogą zablokować wieżę, aby uniemożliwić dostęp osobom nieupoważnionym. Po dostaniu się do środka mają dostęp do każdego komponentu, który można rozbudować, ponieważ kable i przewody w 7050 są schludnie ułożone.

Wysunięcie dysku twardego z systemu lub dodanie kolejnego do wolnej wnęki na dysk było niemal bezproblemowe. Podobnie z pamięcią RAM, zajęło mniej niż minutę, wliczając w to czas potrzebny na ustawienie systemu na stole roboczym i zdjęcie panelu bocznego. Nie były potrzebne żadne narzędzia.

Wytrzymały komputer poleasingowy Dell Optiplex 7050

Budowanie wytrzymałego komputera stacjonarnego zaprojektowanego tak, aby przetrwał próbę czasu, to świetny pomysł. Tym bardziej, jeśli Dell Optiplex 7050 chcielibyśmy kupić jako sprzęt poleasingowy. To możliwe i dzięki opcjom łatwej modernizacji, jeszcze bardziej dostępne. Poleasingowe sprzęty to zwykle laptopy. Jednak ten model komputera stacjonarnego, jest wręcz idealnym kandydatem do ponownego użycia. Precyzyjnie wykonany, projektowany do użytkowania przez lata, świetnie sprawdzi się jako poleasingowy komputer. Dell OptiPlex 7050 jest doskonałym kandydatem do długoterminowej współpracy.

Poza tym możesz go kupić w niskiej cenie – dzięki temu, że był już użytkowany. Ale nie obawiaj się, nie jest to urządzenie niewiadomego pochodzenia i nieznanego sposobu użytkowania. Umowy leasingowe precyzują czas i sposób eksploatacji, dzięki masz zapewnienie pełnej sprawności. Poza tym, zwracany po leasingu komputer Dell Optiplex jest gruntownie sprawdzany oraz weryfikowany pod kątem sprawności technicznej i wizualnej.

DELL OPTIPLEX 7050
Procesor: Intel 3,3 GHz Quad-Core i5
Pamięć: 8 GB DDR4 SDRAM
Dysk twardy: 240-960 GB SSD
Grafika: Intel HD
Wymiary: 9,4 x 29 x 29,2 cm
Waga: 5 kg

 

Źródło: fedtechmagazine.com