KomputerDell.pl

Komputery Dell Optiplex Precision Recenzje Testy Opinie Stacjonarne Dell

Recenzja komputera Dell Optiplex 3040 SFF i5-6500

Recenzja komputera Dell Optiplex 3040 SFF i5-6500

Komputer Dell Optiplex 3040 SFF (Small Form Factor – w małej obudowie) to utylitarny stacjonarny komputer biznesowy klasy średniej. Prawdopodobnie będzie wyglądać jak każdy inny komputer stacjonarny w Twojej organizacji, ale ten został wyposażony w procesor Intel Core i5 szóstej generacji. Stanowi to ogromną różnicę podczas skomplikowanych obliczeń w arkuszu kalkulacyjnym, zawierającym 10 000 komórek lub przygotowywania plików do korekty w druku. Obudowa typu small form factor (SFF) oznacza, że nie zajmuje on tyle miejsca, co tradycyjny komputer stacjonarny Dell. Ma jednak trochę miejsca na rozbudowę, co sprawia, że jest nieco większy niż Polywell B150L2-i7. Mimo to, komputer Dell Optiplex 3040 SFF będzie dobrym dodatkiem do arsenału Twojej firmy. W naszej recenzji przedstawimy mocne i słabe strony tego urządzenia oraz podsumujemy je naszą opinią.

 

Zalety komputera Dell Optiplex 3040 SFF Wady komputera Dell Optiplex 3040 SFF
 • Kompaktowa obudowa z niewielką ilością miejsca do rozbudowy.
 • Bogaty wybór portów.
 • Łatwość serwisowania.
 • Gniazda PCIe w połowie wysokości.
 • Brak zintegrowanej sieci Wi-Fi.

Komputer Dell Optiplex 3040 SFF: Dane techniczne

Mierzący 29 cm wysokości (11,4″), 9,1 cm szerokości (3,6″) i 29,2 cm długości (11,5″) komputer Dell Optiplex 3040 SFF zmieści się na większości biurek i w otwartych przestrzeniach roboczych. Jest większy niż wspomniany wcześniej Polywell B150L2-i7, który jest jeszcze bardziej kompaktowy. Ma wymiary 4,5 cm x 20,3 cm x 20,3 cm (1,75 x 8 x 8 „), ale ma bardzo mało miejsca do rozbudowy wewnętrznej. Komputer Dell Optiplex 3040 SFF jest też większy od Dell Optiplex 9020 Micro i Lenovo ThinkCentre M83 Tiny, mówiąc o systemach z zerową możliwością rozbudowy wewnętrznej.

recenzja komputera dell optiplex 3040 sff
Komputer Dell Optiplex 3040 SFF

Komputer Dell Optiplex 3040 SFF ma wewnątrz miejsce na dodatkową pamięć DIMM (w sumie dwie, jedna wypełniona), kartę PCIe x1 o połowie wysokości oraz kartę graficzną PCIe x16 o połowie wysokości. Ponieważ są one w połowie wysokości, nie będzie można zainstalować pełnowartościowej karty, takiej jak Nvidia GeForce GTX 960. Inne systemy SFF, w tym Lenovo ThinkStation P300 SFF, mają takie same ograniczenia dla kart PCIe. Podobnie jak inne systemy Dell Optiplex, Optiplex 3040 SFF posiada beznarzędziowy uchwyt na dysk twardy i gniazda rozszerzeń: Do większości wymian komponentów nie będzie potrzebny śrubokręt, co pozwoli zaoszczędzić czas na naprawach.

komputer dell optiplex 3040 sff opinie

 

Komputer Dell Optiplex 3040 SFF

Oprogramowanie komputera Dell Optiplex 3040: System Windows 10

Komputery stacjonarne Dell, takie jak Optiplex 3040 SFF, są dostarczane z systemem Microsoft Windows 10 i zainstalowanymi sterownikami sprzętowymi. Na szczęście na dysku twardym o pojemności 1 TB nie ma zbyt wiele oprogramowania. 8 GB pamięci doskonale nadaje się do ogólnych zadań biznesowych i wielozadaniowości w przeglądarce internetowej oraz w aplikacjach biurowych, takich jak Microsoft Word i PowerPoint. System ma wolne gniazdo DIMM na wypadek, gdybyś chciał rozbudować go tak, aby pomieścił ogromne, 500-tysięczne arkusze kalkulacyjne programu Excel lub pracę z bazą danych. Komputer Dell Optiplex 3040 SFF jest również wyposażony w podstawową przewodową klawiaturę i mysz USB.

komputer dell optiplex 3040 sff recenzja

 

Komputer Dell Optiplex 3040 SFF

Porty komputera Dell Optiplex 3040 SFF i5

Obudowa  komputera Dell Optiplex 3040 SFF i5 jest oryginalna, ciemnoszara, z siatką w kształcie diamentów na przednim panelu, która przepuszcza powietrze chłodzące. Nad logo Dell znajduje się standardowy panel I/O z gniazdem słuchawkowym, czytnikiem kart SD, dwoma portami USB 2.0 i dwoma USB 3.0. Tylny panel to w większości stalowa siatka, z gniazdem audio line-out, DisplayPort, portem Ethernet, portem HDMI, dwoma kolejnymi portami USB 2.0 i dwoma USB 3.0. To bardzo dobry wybór połączeń przewodowych, ale system nie ma wbudowanego Wi-Fi. Jeśli potrzebujesz łączności bezprzewodowej, będziesz musiał dodać kartę 802.11ac z Bluetooth. Komputer stacjonarny Dell Optiplex 3040 SFF posiada podstawową, trzyletnią gwarancję.

komputer dell optiplex 3040 sff opinia

 

Komputer Dell Optiplex 3040 SFF

Procesor komputera Dell Optiplex 3040 Sff Intel Core i5 6500

Dell Optiplex 3040 Small Form Factor to stacjonarny komputer wyposażony jest w procesor Intel Core i5 6500 szóstej generacji pracujący z częstotliwością 3,2 GHz, kartę graficzną Intel HD Graphics 530 oraz 8 GB pamięci systemowej. Czterordzeniowy procesor pomógł systemowi uzyskać w teście PCMark 8 Work Conventional wynik 3 087 punktów, czyli na równi z innymi biznesowymi komputerami stacjonarnymi. Uzyskał on znacznie lepsze wyniki od Lenovo ThinCentre M83 Tiny (2 621 pkt.) i praktycznie dorównał wynikom Della Optiplexa 9020 Micro (3 062 pkt.), ale pozostał w tyle za Polywellem B150L2-i7 (3 511 pkt.).

recenzja komputera dell optiplex 3040 sff

 

Komputer Dell Optiplex 3040 SFF

Wydajność stacjonarnego komputera Optiplex 3040 SFF

Test kodowania wideo Handbrake również nie przysporzył Optiplexowi 3040 SFF większych problemów – jego ukończenie zajęło 1 minutę 22 sekundy. Jest to wynik plasujący się w ścisłej czołówce, w której znajdują się zarówno szybki Polywell B150L2-i7 (1:06), jak i nieco wolniejsze Lenovo ThinkCentre M83 Tiny (1:45). Podobnie wyniki CineBench (542 pkt.) i Photoshopa (3:51) znalazły się w tym samym przedziale co u konkurencji. W obecnej formie Dell jest gotowy do umiarkowanych zadań graficznych i multimedialnych.

W testach 3D nie było jednak o czym pisać. W teście 3DMark Cloud Gate uzyskał on 6 085 pkt. a w teście 3DMark Fire Strike Extreme – 320 pkt., daleko za Polywellem B150L2-i7 (Cloud Gate, 8 623; Fire Strike Extreme, 483). Testy gier 3D mieściły się w oczekiwanych parametrach, osiągając wynik 19 kl/s w teście Heaven i 21 kl/s w teście Valley, w obu przypadkach przy ustawieniach jakościowych Medium. Nasze wnioski: Optiplex 3040 SFF jest w porządku do grafiki biznesowej i tworzenia filmów demonstracyjnych.

komputer dell optiplex 3040 sff opinie

 

Komputer Dell Optiplex 3040 SFF

Poleasingowy komputer stacjonarny Dell Optiplex 3040 SFF

Komputer Dell Optiplex 3040 SFF to wydajny komputer stacjonarny ze świetnymi parametrami. O wydajności na naprawdę wysokim poziomie i dużą liczbą portów zewnętrznych. Wiąże się to ze stosunkowo wysoką ceną. Nie każdy z nas może sobie pozwolić na tak dobry sprzęt, mając ograniczony budżet. W takiej sytuacji warto rozważyć zakup poleasingowego komputera Dell Optiplex 3040 SFF o niższej cenie. 

Sprzęt poleasingowy, to urządzenia, które trafiają ponownie do producenta lub innego serwisu po okresie leasingu. Dotyczy on zwykle użytkowania komputerów przez firmy. Po średnio 2,5 roku takie komputery stacjonarne wracają do serwisu Della lub zewnętrznego w celu odnowienia. To proces, który ma na celu przywrócić komputer Dell Optiplex 3040 do stanu pełnej sprawności technicznej. W tym celu przeprowadzany jest szereg testów, napraw i wymian uszkodzonych komponentów. Po zakończeniu procesu regeneracji, komputer jest poddawany weryfikacji. Jeśli przebiega ona pozytywnie, sprzęt wraca ponownie do sprzedaży w zupełnie niższej cenie. Wynika to z braku konieczności wytwarzania nowych elementów. 

Ogromną zaletą zakupu poleasingowego komputera Dell Optiplex 3040 SFF jest to, że jest on całkowicie pozbawiony usterek. Nawet takich, które wynikają z wad produkcyjnych, z którymi mamy do czynienia w nowych urządzeniach. Zakupu tego komputera w wersji poleasingowej, możesz kupić w sprawdzonym przez tysiące klientów sklepie TanieKomputery.pl.

Ostateczna opinia o komputerze Dell Optiplex 3040 SFF

Komputer Dell Optiplex 3040 SFF – Mała obudowa (Small Form Factor) – Ocena ostateczna 4.0/5.0

Komputer Dell Optiplex 3040 Small Form Factor to dobry wybór dla małych i średnich firm, które w najbliższej przyszłości będą się rozwijać. Możliwości rozbudowy i serwisowania to mocne strony tego komputera stacjonarnego, podobnie jak jego łatwo wymienialne komponenty. Jest nieco bardziej elastyczny niż Polywell B150L2-i7, ale ten ostatni pozostaje naszym faworytem wśród biznesowych komputerów stacjonarnych klasy średniej ze względu na bardziej kompaktową obudowę, znacznie większą wydajność, dołączoną sieć bezprzewodową i 16 GB pamięci systemowej. 

Biznesowy komputer stacjonarny Dell Optiplex 3040 Small Form Factor ma procesor Intel Core i5 szóstej generacji i trochę miejsca na rozbudowę zewnętrzną. To dobry wybór dla rozwijającej się małej firmy lub domowego biura.

Źródło: pcmag.com

 

 • Seria Dell OptiPlex: Komputery Stacjonarne
  Rodzina komputerów OptiPlex zwiększa komfort korzystania z komputerów stacjonarnych. To najbardziej inteligentne i bezpieczne stacjonarne komputery komercyjne na świecie. Dzięki pojedynczemu BIOS-owi dla komputerów all-in-one i pojedynczemu BIOS-owi dla komputerów typu tower, są łatwiejsze w zarządzaniu niż kiedykolwiek wcześniej.
 • Komputer stacjonarny Dell nie włącza się. Napraw to!
  Kiedy Twój stacjonarny komputer Dell się nie włącza, jest problem. Niezależnie od tego, czy chcesz nawiązać kontakt z rodziną, czy znaleźć pracę na jeden dzień, jest to przeszkoda, którą musisz szybko ominąć. Mimo to ważne jest, aby zrozumieć przyczynę problemu. Po uruchomieniu komputer Dell przechodzi serię kontroli. Rozpoczyna się to po włączeniu i trwa do momentu uruchomienia systemu operacyjnego. Gdy komputer stacjonarny Dell nie chce się włączyć lub uruchomić systemu operacyjnego, należy wziąć pod uwagę kilka przyczyn. Jakich? Przeanalizujmy je razem.
 • Używany komputer stacjonarny Dell. Czy warto?
  Wbrew powszechnemu przekonaniu używane komputery stacjonarne Dell mogą działać płynniej niż ich zupełnie nowe odpowiedniki, a nawet dłużej. Zazwyczaj odnowione produkty są niezawodne i stanowią doskonałą opcję dla osób z ograniczonym budżetem. A używane i poleasingowe komputery stacjonarne są jeszcze lepszą opcją, ponieważ są tańsze niż laptopy.
 • Komputer stacjonarny Dell czy HP?
  Dell i HP to dwie najpopularniejsze marki, jeśli chodzi o laptopy i komputery stacjonarne. Obie marki oferują szeroką gamę produktów o różnych funkcjach i specyfikacjach, aby zaspokoić różne potrzeby. Dlatego wybór między nimi może być trudny, ponieważ oba mają swoje mocne i słabe strony.
 • Komputer stacjonarny Dell i7 vs i5
  Najprostsza różnica polega na tym, że komputery z procesorem Intel Core i5 są tańsze niż te z procesorem i7. Intel Core i5 to uniwersalny procesor , który zapewnia solidną wydajność w grach, przeglądaniu stron internetowych i wykonywaniu podstawowych prac. Intel Core i7 ma większą moc obliczeniową i jest lepszy do gier o wysokiej wydajności, tworzenia treści, edycji multimediów i specjalistycznych aplikacji.