KomputerDell.pl

Komputery Dell Optiplex Precision Recenzje Testy Opinie Stacjonarne Dell

Recenzja Dell OptiPlex 760

Recenzja komputera stacjonarnego Dell OptiPlex 760 w małej obudowie SFF

Komputer Dell OptiPlex 760 to niewielki komputer stacjonarny skierowany do użytkowników biznesowych. Ma ograniczone możliwości rozbudowy, ale nie zajmie zbyt wiele miejsca na biurku. Ten komputer zapewnia dużą moc, ale jego konserwacja jest trudniejsza niż w przypadku innych małych systemów, które widzieliśmy. Dell OptiPlex 760 jest nieco mniejszy od Lenovo ThinkCentre M58p, ale oferuje podobne funkcje. Wszystko, czym ten sprzęt może zaskoczyć, opiszę e recenzji.

Porty w komputerze Dell Optiplex 760

Komputer Dell Optiplex 760 ma dwa porty USB i gniazda słuchawek z przodu, a także miejsce na wąski napęd optyczny i stację dyskietek. Można ustawić poziomo lub pionowo. Można nawet obrócić logo Dell na froncie, aby dostosować je do wybranej orientacji! Na tylnym panelu znajdują się porty szeregowe, równoległe i D-Sub, ale nie ma złączy PS/2. Jest też sześć portów USB, Gigabit Ethernet, eSATA, DisplayPort i gniazda mikrofonu. Komputer stacjonarny można skonfigurować za pomocą karty rozszerzeń DVI, która zajmuje gniazdo PCI Express x16. W konfiguracjach dwumonitorowych można wykorzystać dowolne dwa z trzech złączy monitorowych, ale nie można używać wszystkich trzech jednocześnie.

Konfiguracja komputera stacjonarnego Dell

Recenzja komputera Dell Optiplex 760 przedstawia również możliwości konfiguracyjne tego sprzętu. Zatrzask z tyłu zwalnia panel boczny, odsłaniając wnętrze obudowy. Jak można się spodziewać, miejsca wewnątrz obudowy jest niewiele. Nawet biorąc pod uwagę małą obudowę komputera, konserwacja jest niepotrzebnie utrudniona. Podstawowy dysk twardy jest zabezpieczony plastikowymi zaczepami, które mocują go do obudowy i pokrywy przepływu powietrza, zapobiegając wibracjom pobliskich komponentów. Wymiana dysku jest jednak kłopotliwa, ponieważ nie ma nic, co mogłoby poprowadzić dysk z powrotem do obudowy. Napęd optyczny typu slimline musi zostać wyjęty, by odsłonić gniazda pamięci DIMM, ale i one są trzymane dość chaotycznie przez mały zatrzask z boku. Choć można go łatwo wyjąć, wymiana wymaga ustawienia małych haczyków w odpowiedniej pozycji, co może być irytujące.

Oprogramowanie Dell OptiPlex 760

W przeciwieństwie do biznesowych komputerów Lenovo, komputer stacjonarny Dell OptiPlex 760 ma minimalną ilość dołączonego oprogramowania. Wraz z programem Roxio Creator do nagrywania płyt CD i DVD otrzymujemy również oprogramowanie ControlPoint firmy Dell, które zarządza połączeniami sieciowymi, bezpieczeństwem haseł i ustawieniami systemu. Oznacza to, że nie trzeba się martwić o odinstalowywanie dużej liczby aplikacji przed wdrożeniem tego komputera.

Optiplex 760 Procesor

Nasz egzemplarz recenzencki był skonfigurowany z procesorem Intel Core 2 Quad Q8300 pracującym z częstotliwością 2,53 GHz, dyskiem twardym Hitachi o pojemności 250 GB, pracującym z prędkością 7200 obr/min, oraz 4 GB pamięci DDR2. Wyposażony był również w zintegrowany układ graficzny Intel GMA 4500 i pracował pod kontrolą 32-bitowej wersji systemu Microsoft Windows Vista Business.

Połączenie wydajnego procesora i dużej ilości pamięci RAM sprawia, że ten komputer stacjonarny może wykonywać wiele zadań jednocześnie, ale brakuje mu znaczącej mocy przetwarzania grafiki. Dell oferuje opcjonalnie niskoprofilowe karty graficzne ATI Radeon HD 3450 i ATI Radeon HD 3470, ale to wciąż za mało do zadań wymagających użycia GPU.

Monitor do Dell OptiPlex 760

Komputer Dell Optiplex 760 w recenzji przedstawiam z monitorem. Cena naszej konfiguracji testowej obejmuje również 19-calowy monitor LCD Dell 1908FP, który normalnie kosztuje 319 dolarów. Monitor ten ma proporcje 4:3 zamiast panoramicznych 16:10, więc nie ma dodatkowej przestrzeni w poziomie, by ustawić okna programów obok siebie. Mimo to, jakość wyświetlania jest wystarczająca dla środowiska biurowego. Monitor zapewnia ustawienia kolorów w standardzie sRGB i konfigurowalne przez użytkownika.

Specyfikacja komputera Dell OptiPlex 760

OGÓLNE

Szerokość (mm)
Wysokość (mm)
Długość (mm)
Dostępne kolory

WYŚWIETLACZ

Obsługa kolorów
Jasność wyświetlacza
Współczynnik kontrastu
Kąt widzenia (stopnie)
Współczynnik proporcji
Rozmiar ekranu
Rozdzielczość ekranu
Technologia wyświetlania

PAMIĘĆ

Liczba slotów DIMM
Typ pamięci RAM
Maksymalna pamięć (RAM)
Zainstalowana pamięć (RAM)

PŁYTA GŁÓWNA

Maksymalna liczba obsługiwanych procesorów

DYSK TWARDY

Interfejs
Pojemność pamięci masowej
RPM
Typ dysku twardego

GNIAZDA ROZSZERZEŃ PC

Zatoki rozszerzeń

POŁĄCZENIA PRZEWODOWE

Złącza przewodowe / porty


Liczba portów wyjściowych DVI
Liczba portów mikrofonowych
Liczba portów D-Sub
Liczba portów szeregowych
Liczba portów USB 2.0
Liczba portów słuchawkowych
Liczba portów równoległych

URZĄDZENIA WEJŚCIOWE

Urządzenia wejściowe

OPCJE ZASILANIA

Zasilanie
Maksymalna moc (waty)

GNIAZDA ROZSZERZEŃ PC

Gniazda rozszerzeń

KARTA GRAFICZNA

Interfejs karty graficznej
Przydatność dla użytkowników komputerów PC
Stacja dyskietek
Obudowa PC Współczynnik kształtu

OPROGRAMOWANIE

Systemy operacyjne

926
316.3
340
Czarny

16.7M kolorów
300 cd/m2
800:1
160
4:03
19.0″
1280×1024
LCD

4
DDR2
8 GB
4 GB

1

SATA2
250 GB
7200
Wewnętrzny

Wewnętrzne 3,5″, wewnętrzne 5,25″

Port szeregowy, wyjście DVI, USB 2.0, gniazdo mikrofonowe, porty równoległe, D-Sub, RJ45, gniazdo słuchawkowe
1
2
1
1
8
2
1Mysz, klawiatura

Zasilanie AC
74

PCI Express x16, PCI

PCI Express x16
PCS
Biznes
Opcjonalny zewnętrzny napęd dyskietek USB
Mała obudowa

Oryginalny Microsoft Windows Vista Business

Podsumowanie recenzji Dell Optiplex 760

Ten komputer stacjonarny firmy Dell ma dużą moc, ale słabo zorganizowaną obudowę.

Pomimo posiadania czterordzeniowego procesora Dell OptiPlex 760 jest dość oszczędny, jeśli chodzi o zużycie energii. Gdy OptiPlex 760 jest wyłączony, ale podłączony do prądu, zużywa 0,8 W; w stanie bezczynności 38 W. Przy pełnym wykorzystaniu wszystkich czterech rdzeni procesora komputer stacjonarny zużył maksymalnie 74 W, czyli tyle samo co ThinkCentre M58p firmy Lenovo.

Wolelibyśmy, by OptiPlex 760 miał bardziej wydajne opcje graficzne. Nadaje się on jednak do zadań wymagających użycia procesora. Niestety, wymiana podzespołów i ogólna konserwacja nie będzie łatwa.

Źródło:pcworld.idg.com.au

 • Seria Dell OptiPlex: Komputery Stacjonarne
  Rodzina komputerów OptiPlex zwiększa komfort korzystania z komputerów stacjonarnych. To najbardziej inteligentne i bezpieczne stacjonarne komputery komercyjne na świecie. Dzięki pojedynczemu BIOS-owi dla komputerów all-in-one i pojedynczemu BIOS-owi dla komputerów typu tower, są łatwiejsze w zarządzaniu niż kiedykolwiek wcześniej.
 • Komputer stacjonarny Dell nie włącza się. Napraw to!
  Kiedy Twój stacjonarny komputer Dell się nie włącza, jest problem. Niezależnie od tego, czy chcesz nawiązać kontakt z rodziną, czy znaleźć pracę na jeden dzień, jest to przeszkoda, którą musisz szybko ominąć. Mimo to ważne jest, aby zrozumieć przyczynę problemu. Po uruchomieniu komputer Dell przechodzi serię kontroli. Rozpoczyna się to po włączeniu i trwa do momentu uruchomienia systemu operacyjnego. Gdy komputer stacjonarny Dell nie chce się włączyć lub uruchomić systemu operacyjnego, należy wziąć pod uwagę kilka przyczyn. Jakich? Przeanalizujmy je razem.
 • Używany komputer stacjonarny Dell. Czy warto?
  Wbrew powszechnemu przekonaniu używane komputery stacjonarne Dell mogą działać płynniej niż ich zupełnie nowe odpowiedniki, a nawet dłużej. Zazwyczaj odnowione produkty są niezawodne i stanowią doskonałą opcję dla osób z ograniczonym budżetem. A używane i poleasingowe komputery stacjonarne są jeszcze lepszą opcją, ponieważ są tańsze niż laptopy.
 • Komputer stacjonarny Dell czy HP?
  Dell i HP to dwie najpopularniejsze marki, jeśli chodzi o laptopy i komputery stacjonarne. Obie marki oferują szeroką gamę produktów o różnych funkcjach i specyfikacjach, aby zaspokoić różne potrzeby. Dlatego wybór między nimi może być trudny, ponieważ oba mają swoje mocne i słabe strony.
 • Komputer stacjonarny Dell i7 vs i5
  Najprostsza różnica polega na tym, że komputery z procesorem Intel Core i5 są tańsze niż te z procesorem i7. Intel Core i5 to uniwersalny procesor , który zapewnia solidną wydajność w grach, przeglądaniu stron internetowych i wykonywaniu podstawowych prac. Intel Core i7 ma większą moc obliczeniową i jest lepszy do gier o wysokiej wydajności, tworzenia treści, edycji multimediów i specjalistycznych aplikacji.